10 Stycznia 2024

Wydarzenia

Już po raz trzynasty Katedra Literatury Polskiej zaprasza do udziału w „Konkursie Literackim o Trzcinę Kortowa”. Jest on skierowany zarówno do studentów naszego uniwersytetu, jak i do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Wiersze można nadsyłać do 6 lutego.

Jury w składzie: prof. Beata Tarnowska (przewodnicząca), prof. Grzegorz Igliński, dr hab. Ewa Szczepkowska, dr Anna Jarmuszkiewicz (sekretarz) oraz dr Piotr Przytuła czeka na zestaw trzech wierszy do 6 lutego 2024 r. Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: trzcina.kortowa@uwm.edu.pl.

Jak zaznaczyła w rozmowie z Radiem UWM FM sekretarz jury, dr Anna Jarmuszkiewicz, tematyka i forma utworów poetyckich jest dowolna. Nagrodzone wiersze zostaną - podobnie jak rok temu - opublikowane w "Wiadomościach Uniwersyteckich", a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Wyniki zostaną ogłoszone 21 lutego 2024 r. podczas obchodów Dnia Języka Ojczystego. Z regulaminem konkursu można zapoznać się >>> na stronie internetowej Wydziału Humanistycznego.