10 Maja 2024

Aktualności


Odliczamy godziny do juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kortowiada odbędzie się od 22 do 25 maja pod hasłem „Future is coming”. Oznacza to między innymi aż 18 koncertów (na scenie pojawią się m.in. Artur Rojek, Kacperczyk i Pro8l3m) oraz wiele wydarzeń dodatkowych. Nie zabraknie też specjalnej strefy UWM. Centrum Marketingu i Mediów zaplanowało przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na relaks, rozrywkę i rozmowy ze znajomymi.

Olsztyńskie juwenalia to nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale też wydarzenie z wieloletnią tradycją i marka sama w sobie, co potwierdzone jest licznymi nagrodami i wyróżnieniami. W 2024 roku Kortowiada odbędzie się po raz 63., a studenci (i nie tylko!) będą mieli szansę jak zwykle cieszyć się doskonałymi koncertami oraz wziąć udział w wielu dodatkowych imprezach. Uroku całej sytuacji dodaje fakt, że wszystko odbędzie się w Kortowie, kampusie uniwersyteckim położonym nad jeziorami i w otoczeniu lasu.

Scena pełna gwiazd

W tegorocznej ofercie koncertowej Kortowiady coś dla siebie znajdą fani różnych muzycznych gatunków. Scena ponownie stanie w jednym z najpiękniejszych miejsc w Olsztynie, czyli na plaży kortowskiej. Z doświadczenia wiemy już, że to przestrzeń, która za sprawą występów znanych i lubianych artystów staje się jeszcze bardziej magiczna.  W czwartek zaprezentują się na niej: Rosalie., Zeamsone, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Margaret, Kukon i Tribbs. W piątek koncerty zagrają Lordofon, Rubens, Kwiat Jabłoni, Wilki, Kizo (z gościnnym udziałem Bletki) i Nocny Kochanek. Ostatniego dnia imprezy na scenie pojawią się Daria ze Śląska, Vito Bambino, Artur Rojek, Kayah, bracia Kacperczyk i Pro8l3m.

Strefa UWM, czyli przestrzeń do bycia razem

Po raz kolejny na Kortowiadzie pojawi się specjalna strefa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W tym roku ma ona być przede wszystkim przystanią dla wszystkich, którzy szukać będą chwili odpoczynku w przyjaznej przestrzeni. Centrum Marketingu i Mediów, pełniące rolę gospodarza tego miejsca, zaprasza m.in. do wspólnego grania – do dyspozycji będą zarówno analogowe (i wielkoformatowe!) wersje świetnie znanych gier, jak i te cyfrowe, dostępne na konsolach. Ci, którzy lubią adrenalinę towarzyszącą rywalizacji, będą mieli szansę ją w sobie wywołać, mierząc się ze znajomymi. Na najlepszych czekają nagrody!

 

Strefa UWM na Kortowiadzie

 

O nagrody będzie można też stanąć w szranki z… własnym szczęściem. W kortowiadowej Strefie UWM pojawi się koło fortuny, znane także z innych uczelnianych wydarzeń i cieszące się dużą popularnością, a radość z wygranej (i nie tylko) będzie można uwiecznić w Strefie UWM na zdjęciach z Instaxa.

 

Strefa UWM na Kortowiadzie 2023
Strefa UWM na Kortowiadzie 2023

 

Świecką tradycją towarzyszącą festiwalom muzycznym jest ozdabianie twarzy, więc taka możliwość pojawi się także w uniwersyteckiej strefie. Dla tych, którzy jeszcze nie zrealizowali swojego marzenia o występach na wielkiej scenie, czekać będzie jej mały substytut. Podczas karaoke będzie można wyśpiewać swoje ulubione przeboje. Kto wie, może wśród słuchaczy będzie ukrywał się jakiś łowca talentów?

Talenty talentami, ale w Strefie UWM łowione będą przede wszystkim uśmiechy – organizatorzy zapewniają, że dołożą starań, by je nie tylko wywołać, ale i uwiecznić. O dobrą atmosferę w tym miejscu będą dbać wspólnie wszyscy jego goście, ponieważ ma ono służyć przede wszystkim zabawie i integracji ze znajomymi.

Strefa UWM na Kortowiadzie 2023
Strefa UWM na Kortowiadzie 2023

 

Studencka integracja: sprawdzone pewniaki i nowości z potencjałem

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego i Fundacja Samorządu Studentów dbają o to, by Kortowiada była nie tylko wielkim wydarzeniem artystycznym, ale też szansą na zintegrowanie się studentów i czasem budowania relacji. To właśnie w czasie juwenaliów odzywa się w nich potrzeba podkreślenia tożsamości wydziału, na którym studiują. Dowodem tego, jak ważna jest identyfikacja z grupą najlepiej pokazuje Parada Wydziałów, która także w tym roku przejdzie ulicami Olsztyna. O tym, kto będzie jej przewodził, decyduje wynik Ligi Wydziałów, więc żacy od miesięcy rywalizują w różnych konkurencjach. Dodatkowe punkty zapewnił sobie m.in. Wydział Bioinżynierii Zwierząt, którego reprezentantka została wybrana Belfrem UWM.

 

Parada Wydziałów 2023

 

Podczas tegorocznych juwenaliów RUSS ponownie zaprosi studentów m.in. na Silent Party, do kina plenerowego, na zawody Kortostrong, Ligę Akademików czy Bój Wydziałów. Poznamy także kolejnych Ajdoli Kortowiady.

Po raz pierwszy w tym roku odbędzie się z kolei np. Kortowiadowy Mecz o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W siatkarskim pojedynku zmierzą się ze sobą studenci i pracownicy UWM. W przerwach meczu wystąpi grupa taneczna Endorfina i odbędą się konkursy dla kibiców.

Zanim jeszcze oficjalnie rozpocznie się Kortowiada, czyli we wtorek 21 maja, organizatorzy juwenaliów zapraszają też na Wielkie Kortowskie Wesele, czyli zabawę taneczną przy weselnych hitach. Inne nowości w harmonogramie Kortowiady to Kortowskie Bingo oraz zawody odbywające się pod hasłem „Zdobądź flagę”. W tym roku do programu wróci natomiast freestylowa Bitwa o Kortowo.

Kortowiada 2024 - plakat

 

 

Karnety i bilety na Kortowiadę są jeszcze do kupienia, a szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na >>> stronie olsztyńskich juwenaliów. Tam też znajduje się harmonogram wydarzenia.

 

Sprzedaż biletów - Kortowiada 2024

 

Rodzaj artykułu