24 Listopada 2023

Aktualności

Po raz dziesiąty akcja Kortowski Mikołaj pozwoli na spełnienie czyjegoś marzenia. Tym razem będzie to marzenie Aleksandry Kacprzyk, pracownicy Sekcji Socjalnej UWM. Zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór. Pani Ola potrzebuje wsparcia finansowego, by móc kontynuować leczenie.

Kortowskim Mikołajem może stać się każdy: wystarczy włączyć się w pomoc. Liczy się każda złotówka i każde okazane wsparcie. W tym roku akcja Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego odbywa się z myślą o Aleksandrze Kacprzyk. Nowotwór, na który choruje pracownica UWM, nie reaguje na chemioterapię. Lekarze zaproponowali jej inne leczenie, ale wymaga ono mnóstwa pieniędzy. Immunoterapia nie jest refundowana, a koszt jednego wlewu to 12 tys. zł. Trzeba go powtarzać co trzy tygodnie przez dwa lata.

Aby dać jej szansę na powrót do zdrowia, społeczność akademicka włącza się w zbiórkę pieniędzy.

Do 17 grudnia w Kortowie będą odbywały się różne wydarzenia zachęcające do wsparcia charytatywnej zbiórki. Na terenie kampusu pojawią się puszki, do których będą zbierane pieniądze.

Akcja Kortowski Mikołaj organizowana jest na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim po raz dziesiąty. Do tej pory zbiórka odbywała się na rzecz studentów. Rok temu środki z charytatywnej zbiórki zostały przekazane Marcie Burzyńskiej z Wydziału Nauk Społecznych. Zebrano wówczas ponad 37 tysięcy złotych. Rekordowo hojny okazał się Kortowski Mikołaj w 2021 roku. Dzięki licytacjom i zbiórce do puszek można było wówczas wypisać czek na kwotę 44 tys.