31 Stycznia 2024

Aktualności

We wtorek 30 stycznia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie gościła delegacja kierownictwa Akademii Obrony Narodowej Gruzji (National Defence Academy – NDA) w Gori.

Z delegacją NDA spotkał się w Kortowie prof. Paweł Wielgosz, prorektor ds. umiędzynarodowienia uczelni. Jego gośćmi byli płk prof. David Razmadze (zastępca komendanta/rektora NDA), ppłk Giorgi Skhirtladze (dyrektor Centrum Kształcenia na Odległość NDA),  ppłk Lasha Klimiashvili  (dowódca komponentu kształcenia oficerów NDA) oraz mjr Manuchar Dvalishvili (dowódca batalionu szkoleniowego NDA).

Gościom z Gruzji towarzyszyli Jarosław Tokarczyk, dyrektor wykonawczy Polskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa (z którym UWM podpisał kilka miesięcy temu umowę o współpracy)  oraz dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM, dyrektor NATO DEEP eAcademy.

W trakcie spotkania gruzińska delegacja została zapoznana z kluczowymi informacjami dotyczącymi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wizytę dopełniło zwiedzanie kampusu, w tym Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Kortosfery.

Dzień wcześniej (29 stycznia) delegacja gościła w Filii UWM w Ełku. Wizyta była połączona z wykładem otwartym, który poprowadził płk prof. dr David Razmadze z Akademii Obrony Narodowej Gruzji z Gori.