26 Lipca 2024

Aktualności

Osoby, które chcą kontynuować swoją naukową przygodę na studiach stacjonarnych II stopnia oraz te, które zdecydowały się studiować niestacjonarnie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, o wynikach naboru dowiedziały się 25 lipca. Sprawdzamy, które kierunki znalazły się wśród najchętniej wybieranych.

W czwartkowe południe system Internetowej Rejestracji Kandydatów wzbudzał szczególne zainteresowanie wśród tych osób, które ubiegały się o przyjęcie na stacjonarne studia II stopnia oraz studia niestacjonarne. To oni czekali na decyzję o tym, czy zostali zakwalifikowani na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Najpopularniejsze kierunki studiów: trendy się utrzymują

W tym roku chętnych do studiowania w Kortowie było niemal tyle samo, co rok wcześniej, co cieszy szczególnie w kontekście tego, że w ostatnich latach mamy do czynienia w Polsce ze spadkiem zainteresowania studiami II stopnia.

Najpopularniejszym kierunkiem na studiach stacjonarnych II stopnia, było zarządzanie. W czołówce znalazły się ponadto: administracja, ekonomia, pedagogika, kryminologia, bezpieczeństwo wewnętrzne i dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Na studiach niestacjonarnych I stopnia i jednolitych studiach magisterskich najczęściej wybieranymi kierunkami były: kryminologia, zarządzanie, prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka, administracja i logistyka.

Na niestacjonarnych studiach II stopnia popularnością cieszyły się także: zarządzanie, administracja, pedagogika i ekonomia.

Przypomnijmy, że w roku akademickim 2024/2025 UWM rozpocznie kształcenie na dwóch nowych kierunkach na studiach II stopnia: resocjalizacji z penitencjarystyką i sztukach wizualnych.

Rekrutacja na studia: ważny jest kolejny krok

Do 31 lipca (do godz. 15.00) osoby zakwalifikowane na studia stacjonarne II stopnia lub studia niestacjonarne, muszą jeszcze potwierdzić chęć rozpoczęcia nauki na UWM, dostarczając odpowiednie dokumenty. Mogą zrobić to osobiście w Punkcie Obsługi Kandydata (budynek Biblioteki Uniwersyteckiej) lub za pośrednictwem poczty: Rekrutacja UWM, ul. Oczapowskiego 12B, 10-719 Olsztyn. Na kopercie należy dopisać kierunek studiów, na który składa się dokumenty. Warto pamiętać, że o przyjęciu przesyłki decyduje data jej dostarczenia, a nie nadania.

W piątek 2 sierpnia w systemie IRK ogłoszone zostaną wyniki naboru. Osoby, które wybrały niestacjonarną formę studiów, powinny też do 5 września dokonać opłaty czesnego za pierwszy semestr nauki.

Więcej informacji na stronie: www.rekrutacja.uwm.edu.pl

Wrześniowy nabór na UWM, czyli nowa szansa

Ci, którzy się nie dostali na studia, albo zbyt długo zwlekali z decyzją o wyborze kierunku, będą mogli wziąć udział w dodatkowym naborze, który rozpocznie się na początku września. Rejestracja w systemie potrwa od 5 do 16 września do godz. 15. O tym, które kierunki studiów znajdą się w ofercie we wrześniowym naborze, Uniwersytet poinformuje w sierpniu.

dbp