26 Czerwca 2024

Aktualności

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ogłosił wyniki drugiej edycji konkursu o nagrody Rektora za osiągnięcia sportowe i działalność społeczną. Uczelnia podzieliła kwotę 250 tysięcy złotych pomiędzy 107 osób.

W drugiej edycji konkursu pod uwagę brane były osiągnięcia i działalność w roku akademickim 2022/2023. Na nagrody przeznaczono ćwierć miliona złotych. Studenci i doktoranci mogli składać wnioski o nagrody rektora do 19 kwietnia. Łącznie na konkurs wpłynęło 147 wniosków. Spośród nich wybrano 107 osób. Ich nazwiska poznaliśmy w czerwcu.

– O nagrody Rektora za osiągnięcia sportowe studentów i doktorantów starało się 70 osób, a otrzymało je 67 osób – mówił w rozmowie z Radiem UWM FM prof. Sławomir Przybyliński, prorektor UWM ds. studenckich. Ta wyjątkowa skuteczność w aplikowaniu o nagrody brała się z tego, że w regulaminie dość precyzyjnie określono wymagania. Ci, którzy je spełniali, mogli liczyć na pozytywne rozstrzygnięcie.

– Jeżeli chodzi o nagrody za działalność społeczną, wpłynęło w tym roku 77 wniosków, a nagrody otrzymało 40 osób – zaznaczył prof. Przybyliński.

Władze uczelni chcą nadal w ten sposób nagradzać studentów i doktorantów.

Druga edycja pokazała, że powinniśmy kontynuować ten konkurs. I chyba będziemy to robić, bo to taka (może jeszcze krótka) tradycja. Studenci i doktoranci dopytywali o to, czy będą kolejne edycje. Samo zainteresowanie pokazuje, że warto doceniać ich osiągnięcia sportowe i działalność społeczną. Te drugie są czasami mniej widoczne dla opinii publicznej, aczkolwiek są bardzo ważne – rozwijają nasz Uniwersytet, pokazują prorozwojowe podejście. I pokazują grupę studentów, którzy chcą dawać coś więcej od siebie i robić coś na rzecz uczelni – zaznaczył prorektor.

Źródło: Radio UWM FM, red.

WYNIKI:

Nagrody Rektora za działalność społeczną studentów i doktorantów na rzecz UWM za rok akademicki 2022/2023

Nagrody Rektora za osiągnięcia sportowe studentów i doktorantów za rok akademicki 2022/2023