09 Stycznia 2024

Aktualności

Za sprawą współpracy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Santander Bank Polska zostały przyznane nagrody Santander dla studentów i doktorantów. We wtorek 9 stycznia poznaliśmy nazwiska 50 osób, na konta których wpłynie po tysiącu złotych.

Nagroda Santander przeznaczona jest dla studentów i doktorantów UWM, którzy wyróżniają się nie tylko dobrymi wynikami w nauce, ale mogą się także działalnością społecznąnaukowąmają osiągnięcia artystyczne i sportowe. Na konkurs wpłynęło 399 wniosków. Po rozpatrzeniu ich, komisja konkursowa wskazała 50 osób, które mogą pochwalić się największymi osiągnięciami. W ich gronie znalazło się m.in. pięć osób studiujących na pierwszym roku oraz pięcioro doktorantów. Jak podkreślali nagrodzeni, wyróżnienie stanowi dla nich motywację do dalszych działań, a wsparcie finansowe planują przeznaczyć m.in. na rozwój osobisty.

Nagrodę przyznano mi przede wszystkim za działalność społeczną – mówiła Klaudia Majewska, obecnie studentka socjologii, aktywnie działająca m.in. w samorządzie studenckim oraz w kole naukowym. – Daje mi ona poczucie bycia docenioną i jest dla mnie motywatorem.

Wręczenie nagród Santander

Decyzje o przyznaniu nagród laureaci odebrali 9 stycznia z rąk prof. Jerzego Przyborowskiego, rektora UWM oraz Rafała Dengi, dyrektora Biura Rozwoju Placówek Santander Universidades. Obaj nie szczędzili gratulacji zwycięzcom konkursu oraz podkreślali zadowolenie z nawiązanej, wielowymiarowej, współpracy.

– Możecie państwo wszyscy czuć się bardzo, bardzo wyróżnieni tym, że tę nagrodę otrzymujecie – zwrócił się do laureatów konkursu prof. Jerzy Przyborowski. I dodał: – Chciałbym także złożyć podziękowania dyrekcji Santander Universidades - nie tylko za tę kwotę, którą przeznaczyliście państwo na nagrody dla studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ale także za inicjatywę, która ma znacznie szerszy wymiar. Santander Universidades organizuje i finansuje także spotkania rektorów z całego świata, którzy zjeżdżają się do wybranego miasta, aby rozmawiać o kierunku, w którym powinno zmierzać szkolnictwo wyższe, nie tylko w poszczególnych krajach czy w Europie, ale także w połączeniu z innymi państwami. Miałem okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu w ubiegłym roku w maju, w Walencji. W spotkaniu brało udział ponad 750 rektorów z całego świata. To było niesamowite wydarzenie, świetnie zorganizowane i bardzo bogate w treści. Doskonałe treści, doskonałe warsztaty. To była fantastyczna przygoda.

Rektor UWM wyraził swoją wdzięczność także za działalność Grupy Santander na rzecz studentów i doktorantów.

To bardzo ważne, aby pomagać młodym ludziom wchodzić w to "dorosłe", zawodowe życie, ale także kształtować ich dodatkowe umiejętności i kompetencje – mówił prof. Przyborowski, przypominając i o tym, że niezwykle ważne jest także dbanie o to, by absolwenci nie zapominali o kluczowych wartościach.

Wręczenie nagród Santander

Bardzo zależało nam na współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim – przyznał z kolei Rafał Denga. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy w tę współpracę są zaangażowani. Podpisanie umowy to jest jedna część. Drugą jest kwestia wspólnych rozmów, negocjacji.

Jak podkreślał dyrektor Biura Rozwoju Placówek Santander Univesidades, wszystkie ustalenia miały służyć temu, by społeczność akademicka mogła skorzystać z kierowanych do niej programów.

Już zaczynamy kreować nowe pomysły na ten rok, uwzględniając także wasze pomysły i decyzje, ponieważ będziemy analizować ankiety - zaznaczył Rafał Denga. – Możemy sobie życzyć, żeby współpraca rozwijała się w tym kierunku, w którym zmierza, oraz żeby takich inicjatyw, w tak pięknych miejscach jak to, w którym jesteśmy, było jeszcze więcej i żebyśmy mogli przeprowadzać jak najwięcej takich celebracji jak dzisiejsza. Chciałbym wszystkim pogratulować i podziękować za to, że możemy tutaj z państwem być. Życzmy sobie wspólnie dalszej drogi i rozwoju w ramach naszej współpracy.

W uroczystości brali udział także inni przedstawiciele Grupy Santander: Milena Wilska, menadżer Placówki Santander Universidades oraz Paweł Czuryłło, dyrektor oddziału Santander Bank Polska. Nie zabrakło także tych, którzy wnikliwie przeanalizowali złożone przez studentów i doktorantów wniosków. Członkami komisji konkursowej byli prof. Sławomir Przybyliński, prorektor ds. studenckich oraz Paweł Łojewski, kierownik Biura ds. Studenckich.

Wręczenie nagród Santander

Santander Universidades to globalna inicjatywa wsparcia szkolnictwa wyższego. Wspiera ona studentów, absolwentów, wykładowców oraz społeczności lokalne w rozwoju.

Swoją misję realizuje m.in. poprzez Santander Open Academy, czyli globalną platformę edukacyjną, która oferuje stypendia i nagrody finansowe, szkolenia oraz materiały edukacyjne.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwały Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, które koordynuje tego typu wspólne inicjatywy UWM i innych podmiotów, oraz Biuro ds. Studenckich UWM.

dbp