15 Maja 2024

Aktualności


Maciej Piórek, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz przewodniczący Studenckiej Agencji Fotograficznej “Jamnik”, został laureatem Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka.

Maciej Piórek został nagrodzony za swój cykl fotograficzny “Katalog ludzi przeróżnych”. Otrzymał laur w nowo utworzonej kategorii - “Obiektyw Młodych”. 

- Jest to dla mnie niespodziewany sukces. Sam konkurs ma swój ustalony prestiż, miło też otrzymać nagrodę pieniężną oraz tytuł i to oczywiście cieszy samo w sobie, ale dla mnie ma ona troszkę większe znaczenie niematerialne - wygrana w "Zdunku" przyszła w dość ciężkim dla mnie okresie i z pewnością podnosi mnie obecnie na duchu. Jest dla mnie potwierdzeniem, że może jednak mój wysiłek ma znaczenie i motywuje mnie do dalszej pracy - powiedział w rozmowie z "Wiadomościami Uniwersyteckimi" Maciej Piórek. 

To nie pierwszy sukces fotograficzny studenta obecnie trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W ubiegłym roku zajął on pierwsze miejsce w plebiscycie “Pro Juvenes” w kategorii “Student artysta”. Jest również laureatem trzeciej nagrody w ogólnoeuropejskim konkursie fotografii studenckiej Discover Europe za zdjęcie “Szewc”. Jego prace można było oglądać między innymi na Wydziale Humanistycznym UWM oraz w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia w Kortowie. 

Studencka Agencja Fotograficzna "Jamnik" prezentuje wystawę „Jamnik-fotografia z tradycją”. To zbiór fotografii przedstawiających funkcjonowanie tej studenckiej agencji na przestrzeni jej wieloletniej działalności. Wystawę można oglądać w Starej Kotłowni do 15 czerwca. 

mw

 

Rodzaj artykułu