Ambasadorzy

 

 

 

Studiujesz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, prowadzisz studygram i chciałbyś/chciałabyś go rozwinąć? A może dopiero planujesz rozpoczęcie przygody z takim profilem? To wystarczające powody, by poznać szczegóły programu Ambasadorzy UWM.

Czym jest studygram?

To profil w mediach społecznościowych poświęcony kierunkowi studiów lub studiowaniu/nauce ogólnie. Osoba prowadząca takie konto dzieli się z odbiorcami swoimi studenckimi doświadczeniami i pokazuje, jak wygląda jej ścieżka przez kolejne semestry na Uczelni. Zapewne kojarzysz przynajmniej jeden tego typu profil. A może sam(-a) go prowadzisz?

Zacznijmy współpracę!

Dla tych, którzy mają ochotę podziałać na instagramowym studygramie, jednocześnie godnie i dumnie reprezentując UWM, przygotowaliśmy specjalny projekt! Weź udział w rekrutacji, pokaż się i zostań Ambasadorem UWM. Chętnie otoczymy Cię marketingową opieką i podejmiemy współpracę. Korzyść zdaje się tu obopólna, bo razem będziemy pracować nad tym, by po pierwsze: rozwinąć Twoją działalność w social mediach, a po drugie: jednocześnie pozytywnie wpływać na wizerunek naszej Uczelni.

Po co to wszystko, czyli co daje tytuł Ambasadora UWM?

No właśnie, „rozwinąć Twoją działalność”… co się właściwie pod tym kryje? Poza korzyściami czysto materialnymi – jak comiesięczne wynagrodzenie w wysokości 800 zł brutto czy pakiet gadżetów UWM – chcemy zaoferować Ci szkolenia (podczas których będziesz mógł/mogła jeszcze lepiej zgłębić świat mediów społecznościowych), spotkania integracyjne i wiele ciekawych projektów. Chcemy być z Tobą w kontakcie, by zawsze służyć radą, a poza tym – by poznać Twoją kreatywną stronę i znaleźć przestrzeń także na Twoje inicjatywy. Jedno jest pewne: nudy nie będzie! Wchodzisz w to?

Nabór do pierwszej edycji naszego programu ambasadorskiego zakończył się 28 kwietnia 2024 roku. O kolejnych edycjach będziemy informować na bieżąco.

 


W pierwszej edycji naszego programu ambasadorskiego naszą uczelnię reprezentują: Julia Pitus, Wiktoria Sękiel, Magdalena Stawicka, Dawid Wierzbicki i Paulina Zdzieborska. Poznajcie ich bliżej!

 

 

 

 

 

Julia Pitus

Julia jest pogodną studentką III roku weterynarii. Studygram prowadzi od początku swojej przygody na UWM – pokazuje nie tylko naukę na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, ale i kulisy z życia studenckiego. Chętnie przekazuje odbiorcom dobrą energię i motywację. Najbardziej na świecie kocha zwierzęta, a jej życiową misją jest to, by im pomagać. Gdy odkłada notatki – tańczy w uczelnianej sekcji tanecznej!

Profil instagramowy naszej Ambasadorki: @julia_na_wecie

 

 

Wiktoria Sękiel

Wiktoria to siła spokoju i determinacji. Na co dzień łączy studiowanie dwóch kierunków na dwóch różnych wydziałach – logopedii na I roku II st. (Wydział Humanistyczny) i teologii na II roku (Wydział Teologii, tam też spełnia się jako Przewodnicząca Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego). Jej największą pasją jest SŁOWO Nasza Ambasadorka to typowy społecznik: zaangażowany w wolontariat czy organizację młodzieżowych kolonii i atrakcji, którego żywiołem jest bycie wśród ludzi i działanie dla nich. Życie ubarwia śpiewem, spacerami, planszówkami i wędrówkami po górskich szlakach.

Profil instagramowy naszej Ambasadorki: @studiuje_slowo

 

 

Magdalena Stawicka

Magda jest na II roku biologii, a swoje studia pokochała już na pierwszych zajęciach. Z ogromną pasją zgłębia tajniki nauk biologicznych, w szczególności biochemii i biologii molekularnej. Od zawsze uwielbiała dzielić się swoją wiedzą, a zarażanie miłością do biologii odbiera jako swoje codzienne zadanie. Jej otwartość na nowe wyzwania sprawia, że wszędzie jej pełno. Aktywnie działa w Samorządzie Studenckim Wydziału Biologii i Biotechnologii, a dodatkowo śpiewa w Chórze im. prof. Wiktora Wawrzyczka UWM.

Profil instagramowy naszej Ambasadorki: @biologia_po_studencku

 

 

Dawid Wierzbicki

Dawid to wulkan energii, który w nowych wyzwaniach czuje się jak ryba w wodzie! Absolwent zarządzania ze specjalnością coaching managerski, a teraz... doktorant Szkoły Doktorskiej UWM realizujący pierwszy w Polsce doktorat wdrożeniowy z językoznawstwa na kierunku lingwistyka w biznesie (Wydział Humanistyczny UWM). Animator, autor i wydawca edukacyjnych gier planszowych, trener, szkoleniowiec i tłumacz języka niemieckiego. Pracuje w międzynarodowym call center jako lider niemieckojęzycznego zespołu sprzedażowego. Misja? Przekazywanie pasji innym.

Profil instagramowy naszego Ambasadora: @lingbizguru

 

 

Paulina Zdzieborska

Paulina jest studentką kierunku lekarskiego na UWM. Choć jej pierwszym wyborem była biotechnologia, zdała sobie sprawę, że to właśnie medycyna przyniesie jej największe spełnienie – od zawsze działała w wolontariatach, a za swoją misję uznaje pomoc drugiemu człowiekowi. Bardzo lubi pracować z młodszymi pacjentami. Lubi działać aktywnie: poza medycyną studiuje także zarządzanie na innej uczelni oraz udziela korepetycji z chemii i matematyki. Wolne chwile spędza w ruchu, a dokładniej... w biegu.

Profil instagramowy naszej Ambasadorki: @medyczna_paplanina

 

 

 

Ambasadorem UWM może zostać doktorant lub student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, począwszy od I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub studiów II stopnia.

 • aktywne prowadzenie konta w mediach społecznościowych poświęconego nauce/studiowaniu, z uwzględnieniem i podkreśleniem roli UWM,
 • kontakt z odbiorcami, otwartość,
 • opowiadanie o Uczelni i pokazywanie jej w publikowanych materiałach,
 • zaangażowanie w promocję wydarzeń na Uczelni takich jak Dzień Otwarty, Strefa Kandydata, Student EXPO (zarówno na swoich kanałach, jak i przy udziale w materiałach UWM),
 • uczestnictwo w powyższych wydarzeniach i relacjonowanie ich,
 • udział w sesjach i filmach promocyjnych wg potrzeb,
 • stały kontakt z koordynatorami projektu, udział w spotkaniach, terminowe wykonywanie powierzonych zadań.
 • Etap pierwszy – wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie wraz z nim krótkiego filmu z prezentacją (w terminie 19–28 kwietnia 2024 roku);
 • Etap drugi – rozmowa oraz występ przed kamerą (nagranie próbnego materiału wideo).

Szczególnie cenne są dla nas Twoje:

 • zaangażowanie w życie Uczelni – działalność w uczelnianych organizacjach studenckich, samorządzie studentów etc.,
 • znajomość własnego Wydziału i centralnych działań UWM,
 • skierowanych do studentów i społeczności UWM,
 • komunikatywność,
 • kreatywność,
 • swobodne poruszanie się w środowisku mediów społecznościowych,
 • zaangażowanie.

Po ustaleniu szczegółów i podjęciu współpracy z Ambasadorami UWM podpiszemy umowy zlecenie, w ramach których każdy Ambasador będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 800 zł brutto miesięcznie. Ponadto uczestnicy projektu otrzymają pakiet gadżetów UWM i możliwość skorzystania ze szkoleń z zakresu prowadzenia social mediów. Pod naszą opieką poznają lepiej Uczelnię i będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych inicjatywach organizowanych na UWM.

Tak, kandydaci mają prawo wycofać swoją kandydaturę na każdym etapie trwania procesu rekrutacji – po prostu poinformuj nas mailowo (na adres: marketing@uwm.edu.pl) o swojej decyzji.

Zastrzegamy sobie prawo do odebrania tytułu Ambasadora UWM w trakcie trwania okresu, na który został on przyznany w przypadku, kiedy działalność danej osoby negatywnie rzutuje na wizerunek lub działalność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie lub w przypadku, gdy Ambasador nie wywiązuje się z obowiązków określonych Regulaminem.