Wydarzenia sportowe

Od dwóch lat na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie organizowany jest Memoriał im. Zbigniewa Ludwichowskiego, podczas którego w przyjaznej i przyjemnej atmosferze rywalizują sportowcy związani z AZS UWM Olsztyn i nie tylko. Organizatorzy Memoriału chcą w ten sposób uczcić pamięć trenera Zbigniewa Ludwichowskiego, który wychował ponad 400 medalistów mistrzostw Polski, Europy i Świata. Impreza ta jest nie tylko jedną ze sportowych wizytówek Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ale także Olsztyna.

Ponadto organizowane są następujące imprezy: Bieg Uniwersytecki; cykliczne rozgrywki międzywydziałowe w piłce siatkowej, ręcznej, nożnej, koszykówce i futsalu; mistrzostwa UWM w tenisie stołowym, w szachach, biegach przełajowych, lekkoatletyce, trójboju siłowym oraz pływaniu; turnieje dla pracowników UWM w piłce nożnej i piłce siatkowej, liga piątek piłkarskich; oraz cykl imprez sportowych z okazji Święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.