21 Października 2024

Wydarzenia

Instytut Muzyki Wydziału Sztuki UWM zaprasza na wykład otwarty pt. Magia Warszawskich Jesieni – refleksje po 67. edycji najważniejszego festiwalu muzyki współczesnej.

Już 24 października o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie z cyklu autorskich wykładów otwartych prof. Krzysztofa D. Szatrawskiego pod hasłem Muzyczne (ko)repetycje.

Tematem wykładu będzie muzyka współczesna i rola jaką odgrywa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień w kształtowaniu kultury muzycznej. Przedstawiony zostanie rys historyczny wcześniejszych edycji oraz przegląd najważniejszych wydarzeń tegorocznej edycji festiwalu. Rekonesans festiwalowego programu wsparty przykładami muzycznymi pozwoli nie tylko na wskazanie najbardziej aktualnych trendów w twórczości kompozytorów polskich i zagranicznych, ale też będzie zaproszeniem do indywidualnej przygody z muzyką najnowszą. Spotkanie odbędzie się w sali 312 na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie.

Patronat medialny: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC oraz rozgłośnia akademicka UWM FM.