04 Października 2024

Wydarzenia

Z okazji Dnia Gier Planszowych Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" zaprasza w czwartek 10 października do Biblioteki Uniwersyteckiej na otwarte spotkanie z grami planszowymi. Wstęp wolny i bezpłatny.

Dzień Gier Planszowych to obchodzone corocznie 10 października święto miłośników gier planszowych, wspierane przez wydawców, sklepy, media, przedszkola, szkoły, kluby, puby i inne miejsca spotkań graczy w całej Polsce. Gry planszowe uważane są nie tylko za formę relaksu i rozrywki, ale także sport intelektualny, który angażuje kluczowe dla myślenia obszary, takie jak pamięć, planowanie, dedukcję czy liczenie. Ponadto spotkania przy grach planszowych są idealną okazją do spędzenia czasu z ludźmi w różnym wieku.

Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" zaprasza chętnych do zagrania we współczesne gry planszowe. Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w czwartek 10.10.2024 r. o godzinie 17:00 w okolicach sal 103 i 104 (antresola). Organizatorzy udostępnią gry z kolekcji klubowej i zasobów prywatnych.

Informacje dostępne są również na stronie wydarzenia i na profilu organizatora.

Akademicki Klub Miłośników Fantastyki „Olifant” istnieje od 2009 roku. Skupia ludzi zafascynowanych fenomenem światów nierzeczywistych, o których świadectwo dają jedynie słowo mówione lub pisane, albo bajeczne grafiki. Obecnie w Klubie wyróżnić można frakcje takie jak: sekcja gier planszowych, sekcja gier karcianych oraz sekcja gier bitewnych; ponadto wśród członków Klubu znaleźć można miłośników gier fabularnych oraz filmu i literatury z takich nurtów jak: fantasy, science-fiction, post-apo, steampunk itp.

Warto przeczytać tekst o działalności klubu "Olifant": Pasjonaci fantastyki z UWM.