04 Grudnia 2023

Wydarzenia

Pysznie jest się dzielić. To myśl przewodnia Wydziału Nauki o Żywności, który zaprasza na Mikołajki z Nożami.

Już 6 grudnia 2023 (środa) od godz. 9 do 15 (pl. Cieszyński 1) odbędzie się kolejne wydarzenie pod hasłem "Mikołajki z Nożami".

- Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Mikołajki w 2018 roku - mówiła rok temu Radiu UWM FM prof. Małgorzata Darewicz, dziekan Wydziału Nauki o Żywności UWM w Olsztynie. I dodała, że pandemia na dwa lata przerwała uniemożliwiła kontynuację akcji. - To okazja do zaprezentowania się studentów, którzy działają aktywnie w naszych kołach naukowych. Wydział Nauki o Żywności kojarzy się z... żywnością. Studenci dzielą się więc potrawami, które sami przygotowali. Jest to oczywiście bardzo cenne również z punktu widzenia poznawania siebie. A po pandemii studenci bardzo tego potrzebują.

Tradycyjnie już wydarzenie połączone jest z uniwersyteckimi i wydziałowymi akcjami charytatywnymi i społecznymi. Tego dnia w budynku Wydziału Nauki o Żywności dostępny będzie m.in. punkt DKMS. To szansa, by dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku.