27 Lutego 2023

Wydarzenia

Maturzysto! Poznaj Uniwersytet Warmińsko-Mazurski od środka. Już 31 marca w godzinach 9-13 w Bibliotece Uniwersyteckiej czekamy na Ciebie z pełną ofertą dydaktyczną, kulturalną i sportową. Przyjdź na Dzień Otwarty UWM, porozmawiaj ze studentami, naukowcami, członkami kół naukowych i grup artystycznych i sportowych. SpotkajMy się w Kortowie!

Dzień Otwarty UWM to doskonała okazja, aby zapoznać się z uczelnią, która od nowego roku akademickiego może stać się Twoim nowym domem. Pozwól sobie na świadomy wybór. Poznajmy się!

Studiuj na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

W Dniu Otwartym UWM swoją ofertę dydaktyczną przedstawią wszystkie wydziały uniwersytetu. To okazja do poznania kierunków, na których chciałbyś studiować. Przede wszystkim to jednak możliwość spotkania się z osobami, które jeszcze niedawno stali przed tym samym wyborem co Ty teraz. Śmiało wykorzystaj otwartość naszych studentów, zadawaj pytania, dowiaduj się. Stoiska wydziałów znajdziesz na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej.

Studia to nie tylko nauka

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie tworzy przestrzeń, w której możesz rozwijać swoje pasje i talenty. Służą do tego koła naukowe, agendy kulturalne, zespoły i drużyny sportowe. Część z nich poznasz podczas dnia otwartego. Zaprezentują się na drugim piętrze biblioteki. Mapę z poszczególnymi stanowiskami możesz pobrać już dzisiaj ze strony dni.uwm.edu.pl/mapa. W tym miejscu spotkasz również firmy, które ściśle współpracują z naszą uczelnią, umożliwiając studentom zdobywanie praktycznej wiedzy już podczas studiów, a nawet gwarantując zatrudnienie po ich ukończeniu.

Strefa ciekawych spotkań

Punktem, w którym warto się zatrzymać jest Strefa Spotkań. Pod nowoczesną kopułą Biblioteki Uniwersyteckiej zobaczysz prezentacje Akademickiego Centrum Kultury, Ośrodka Inicjatyw Artystycznych oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM. W tym miejscu poznasz rektora UWM, dr hab. Jerzego A. Przyborowskiego, prof. UWM, który opowie o studenckich czasach i który chętnie odpowie na wszystkie pytania przyszłych kandydatów na studia. O faktach i mitach na temat wyboru studiów opowie natomiast Paulina Mikuła - vlogerka, absolwentka filologii polskiej na UW i konferansjerka, która od 10 lat prowadzi językowy kanał w serwisie YouTube pt. „Mówiąc Inaczej". To najpopularniejszy w Polsce vlog o tej tematyce, który subskrybuje pond 500 tys. osób. W klimacie social mediów pozostaniemy dzięki rozmowie z uczelnianymi influencerkami, które sieć i media społecznościowe wykorzystują do dzielenia się wiedzą i promowania nauki wśród innych. Ostatnia rozmowa w Strefie Spotkań to nie lada gradka dla miłośników sportu. Na scenie zasiądzie dwukrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Europy, wielokrotny mistrz świata, kulomiot, reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn Konrad Bukowiecki.

Wszystko, co musisz wiedzieć o rekrutacji

Dzień otwarty to okazja do rozwiania wątpliwości dotyczących  matury i rekrutacji. Specjalnie dla przyszłych kandydatów na studia zorganizowaliśmy spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy wyjaśnią co zrobić, aby jak najlepiej zdać egzaminy maturalne. Prelekcje rozpoczynają się w różnych godzinach, dlatego jeszcze przed przyjazdem warto zapoznać się z ich harmonogramem. Na dniu otwartym warto być od pierwszych minut, ponieważ już o godzinie 9:00 przedstawiciele Biura ds. Studenckich będą odpowiadali na pytania dotyczące rekrutacji. Pamiętaj, że możesz odwiedzić również stoisko biura, które znajdziesz na parterze.

Wyjdź poza bibliotekę

Podczas Dnia Otwartego UWM możesz również odwiedzić poszczególne wydziały. Studenci oprowadzą zainteresowanych po laboratoriach i salach ćwiczeniowych, w których odbywają się zajęcia, ale również możesz wziąć udział w wyjątkowych warsztatach i wykładach. To dzięki nim znacznie lepiej poznasz specyfikę wybranego kierunku. Zapoznaj się wcześniej ze szczegółowym programem spotkań, aby w razie potrzeby zapisać się na wybrane zajęcia i dobrze zaplanować pobyt na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

„SpotkajMy się w Kortowie” i poznajmy się bliżej!

Termin: 31 marca 2023 r.,

Czas: 9:00-13:00