23 Maja 2023

Wydarzenia

W środę 24 maja rozpocznie się krakowska część Światowego Kongresu Kopernikańskiego. W jej uroczystym otwarciu wezmą udział m.in. rektorzy uczelni będących gospodarzami ŚKK: Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Relację z wydarzenia można śledzić w Internecie.

Uroczyste otwarcie krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego odbędzie się o godz. 10.00 w Auditorium Maximum UJ przy ulicy Krupniczej 33. Wykład inauguracyjny zatytułowany "Teoria względności Mikołaja Kopernika" wygłosi ks. prof. Michał Heller.

W programie tego dnia znalazły się także sesje plenarne: "Rewolucja i kryzys w nauce: nauka płynąca z przeszłości i spojrzenie w przyszłość" i "Rewolucja (kopernikańska) w ekonomii" oraz wykład prof. Michela De Vroey'a pt. "The ‘Empirical Turn in Economics’, A Copernican Turn or a Return of the Pendulum?

"Wszystkie wykłady i debaty będą transmitowane poprzez kanał YouTube UJ live.

Program ŚKKProgram ŚKK 2Program ŚKK 3