Nasi studenci w strefie „Street Food”

27 maja 2023 r. członkowie Naukowego Koła Socjologów „Quaero” – Marcelina Wiśniewska oraz Radosław Szczepański wzięli udział w 6 edycji Piknik Olsztyn Street Art Garden. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Arka oraz Miejski Ośrodek Kultury. Studenci odpowiedzialni byli za strefę ze Street Food.

Nagroda Marszałka Pani Marcelinie Wiśniewskiej!

Z dumą i przyjemnością informujemy, że Pani Marcelina Wiśniewska studentka III roku kierunku Socjologia, Przewodnicząca Naukowego Koła Socjologów „Quaero” została wyróżniona Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia i wyjątkową aktywność naukowo-organizacyjną.
Życzymy Pani Marcelinie dalszych sukcesów i spełnienia marzeń.

Dzień kobiet

08.03.2023 – Dzień kobiet członkowie Naukowego Koła Socjologów „Quaero” świętowali najpierw zastanawiając jak promować kierunek Socjologii oraz co zmienić w pracach Koła by zachęcić studentów do czynnego w nim udziale. Następnie w bardzo miłej atmosferze dyskutowaliśmy przy ciastku i kawie na temat działań które możemy podjąć jako Koło na Dniu Otwartym UWM 31.03.2023r.

VIII Europejski Kongres Samorządów

Możemy pochwalić się, że członek naszego Naukowego Koła Socjologów „Quaero” Pan Radosław Szczepański wziął udział w VIII Europejskim Kongresie Samorządów p.t. „Nowa solidarność dla nowej epoki”. Forum odbywało się w Mikołajkach, w dniach 6-7 marca 2023 r. W ciągu tych dwóch dni odbyło się 120 debat. W Forum uczestniczyło 2000 osób. Student kierunku Socjologia był jednym z panelistów w temacie Deglomeracja – jak wykorzystać potencjał średnich miast?”

– Panie Radku dziękujemy, że podjął Pan dyskurs w tak ważnym społecznie temacie. Jesteśmy bardzo dumni.



A. Daszewska „Koncepcja socjologii religii Roberta Wuthnowa”, FNCE Poznań 2022.


Niezmiernie miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa FNCE ukazała się książka naszej koleżanki dr Anny Daszewskiej pt. „Koncepcja socjologii religii Roberta Wuthnowa”. Gratulujemy i zachęcamy do lektury!