Gra terenowa „Zdemaskuj Dziekana”

Drodzy Uczestnicy gry terenowej „Zdemaskuj Dziekana”!

Przed Wami nie łatwe wyzwanie. Musicie zdemaskować Dziekana Wydziału Nauk Społecznych! Po drodze spotkacie studentów z przygotowanymi zagadkami, które po rozwiązaniu stopniowo doprowadzą Was do celu.

Poniżej znajduje się wskazówka, aby ułatwić Wam trochę zadanie. Przedstawiają one fragmenty przystanków, do których musicie dotrzeć, by rozwiązać zagadki.

Powodzenia!

Wystąpienie prof. M. Sokołowskiego w Polskiej Akademii Umiejętności

Miło nam poinformować, że 17 maja (wtorek) 2022 o godz. 13:15 za pośrednictwem platformy Zoom odbędzie się internetowe posiedzenie Komisji Medioznawczej Polskiej Akademii Umiejętności, w trakcie którego prof. zw. dr hab. Marek Sokołowski wystąpi z referatem „Angielski pacjent”. Medialny i sytuacyjny kontekst śmierci Sławomira S. Studium przypadku .
Media lokalne po pandemii

W dniach 11-12 kwietnia 2022 roku w Mikołajkach odbywał się  VII Europejski Kongres Samorządów. Kongres, organizowany przez Instytut Studiów Wschodnich w tym roku odbył się pod hasłem ,,Budowanie wspólnoty przyszłości”. Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych, ekspertów i specjalistów z różnych dziedzin oraz biznesu. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 1500 zaproszonych gości, mogących uczestniczyć w 110 wydarzeniach, panelach eksperckich i dyskusjach. Na tegoroczną edycję Europejskiego Kongresu Samorządów zaplanowano dziesięć ścieżek tematycznych, m.in. Gospodarkę, Społeczeństwo, Innowacje, Biznes i Zarządzanie, Finanse i Zdrowie, Zrównoważony Rozwój.

Do uczestnictwa w panelu ,,Media lokalne po pandemii” został zaproszony prof. Marek Sokołowski ,reprezentujący Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie. Moderatorem panelu był Juliusz Marek, prezes Stowarzyszenia Telewizji Lokalnych i Regionalnych, uczestniczyli w nim Radosław Sujak, właściciel agencji Smartpress prowadzącej serwisy lokalne, Sławomir Jastrzębowski, właściciel portalu Salon24.pl, były redaktor naczelny ,,Super Expressu”, Jerzy Wcisła, senator RP, w przeszłości dziennikarz i wydawca prasy, Piotr Wasześcik, prezes lokalnej Telewizji Mazury.

Tematem przewodnim panelu było założenie, iż tradycyjne media lokalne w Polsce są w kryzysie. Słabnie prestiż zawodów dziennikarskich, media nie są głównym źródłem wiedzy o sprawach lokalnych. Ich reklamodawców wyparły wielkie sieci handlowe i usługowe, a ogłoszeniodawcy odeszli do Internetu. Czy lokalne media znajdą nowe źródła finansowania? Czy zdane są na samorządy? Jak będzie wyglądał świat mediów po pandemii: czy przetrwają media tradycyjne, czy tylko te internetowe?  

Koszulki „Socjologia”

Zapraszamy do zakupy koszulek Socjologii 🙂 
Dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. 
Zakup oraz odbiór koszulek możliwy jest w środy oraz czwartki w pokoju 126 na Wydziale Nauk Społecznych na ul. Szrajbera 11.
Cena za 1szt- 30zł.Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem maila: 142083@student.uwm.edu.pl

Debata w Katedrze Socjologii

Naukowe Koło Socjologów „Quaero” zaprasza na debatę „Muzyka The Beatles. Wszyscy o tym mówimy, ale czy potrafimy dać szansę pokojowi?”, którą poprowadzi Pan Andrzej Dramiński – radca prawny i publicysta, animator kulturalny, Wiceprezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Prowadził cykl wykładów „Rockowe inspiracje” w  Miejskim Ośrodku Kultury, wykłady „Bluesowe inspiracje” na Olsztyńskich Nocach Bluesowych. Oprócz tego, prowadził koncerty na ONB oraz audycje muzyczne w  Radiu UWM FM. Co roku prowadzi Olsztyńskie Zaduszki Jazzowe.
Debata odbędzie się 30.03.2022r. o godzinie 18:30 na Wydziale Nauk Społecznych na ulicy Szrajbera 11, w sali 117. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na konferencję

Misyjne Seminarium Księży Werbistów w Olsztynie i Katedra Socjologii INP WNS UWM w Olsztynie organizują interdyscyplinarną konferencję naukową pt. „Tatarzy w dialogu kultur i religii” (21-22 maja 2022). Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji.