Publikacja studentki socjologii – Antoniny Kuzemko

Studentka z Koła Naukowego Socjologów 40+ – P. Antonina Kuzemko – uczestniczyła w XLV. Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych (25-26 kwietnia 2016 r.). Niedawno ukazała się publikacja poseminaryjna z artykułem P. A Kuzemko. Zapraszamy do przeczytania: tom-2-publikacjaMSKN

 

plakat1

Wizyta gości z Duesseldorfu

spotkanie-goscie-dusseldorf

4. października 2016 r. Wydział Nauk Społecznych UWM w Olsztynie odwiedzili goście z Niemiec. Grupa studentów historii z Uniwersytetu Heinricha Heinego w Dusseldorfie pod kierunkiem prof. Christopha Nonna wraz dr Sabine Grabowski (Fundacja Dom Gerharta Hauptmanna) i dr Bettiną Bouresh (Landschaftsverband, Rheinland) mogła się spotkać ze studentami socjologii (II rok) WNS UWM w Olsztynie. Gości przywitała Pani Prodziekan Joanna Ostrouch-Kamińska. Dyskusja dotyczyła Mazur i Mazurów (tytuł spotkania – Mazury: pogranicze historii i mitów). Wprowadzeniem do tematu był prezentacja dr Stefana Marcinkiewicza. Było to spotkanie seminaryjne w ramach „Polsko-niemieckich kontaktów kulturalnych”. Katedrę Socjologii na spotkaniu reprezentowali dr Stefan Marcinkiewicz i dr Agnieszka Zduniak.

 

Zmiany personalne w Katedrze Socjologii UWM w Olsztynie

Z dniem 01.10.2016 r. dr Stanisław Burdziej przeszedł do Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu tym samym przestał być pracownikiem Katedry Socjologii WNS UWM w Olsztynie. Naszemu Koledze życzymy powodzenia w szybkiej adaptacji nowym miejscu pracy i osiągnięć w pracy dydaktyczno-badawczej.

Z dniem 01.10. 2016 r. pracę w naszej katedrze rozpoczął dr hab. prof. UWM Andrzej Michalak. Serdecznie witamy naszego nowego Kolegę.

Z końcem października po 42 latach pracy akademickiej na emeryturę odejdzie dr Wacław Domaszewicz. Oficjalne pożegnanie naszego Kolegi odbędzie się 21 października 2016 r. w Klubie Pracowników UWM Baccalarium.