08 Września 2023

Aktualności


Długo wyczekiwana inwestycja w Kortowie rozpocznie się wkrótce. Dziś podpisano umowę z wykonawcą remontu akademika.

Dom Studencki nr 10 czeka kompleksowa, dostosowana do współczesnych standardów modernizacja. Wyremontowanych zostanie ponad 140 pokoi. Będą to pokoje jednoosobowe, wyposażone w łazienkę i aneks kuchenny. Ponadto zostanie zainstalowana kontrola dostępu, aby ograniczyć obsługę do minimum, a tym samym zmniejszyć koszty utrzymania. Ma to być budynek, który wyznaczy nowe standardy na terenie kampusu, z czego radości nie krył prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM.

- Rzeczywiście długo czekaliśmy na wyłonienie wykonawcy w przetargu, ale cieszę się, że wreszcie się to udało, że dzisiaj podpisaliśmy umowę. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpoczną się prace i na pewno potrwają przez cały 2024 rok - powiedział rektor zaraz po podpisaniu umowy. 

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budowlane “Witka”, które pięć lat temu wykonało remont akademika nr 1. 

- Bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy współpracować z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Inwestycję w akademiku nr 10 wykonamy w formie “zaprojektuj” i “wybuduj”, co oznacza, że tym razem musimy przygotować również dokumentację projektową. Jednak myślę, że nie będziemy mieli żadnego problemu z tym zadaniem, ponieważ jest to bardzo podobny budynek do "jedynki". Będzie to akademik o podwyższonym standardzie, z pokojami jednoosobowymi posiadającymi wiele udogodnień. Zakończenie inwestycji planujemy na koniec 2024 roku - mówi Tomasz Olszewski, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego “Witka”. 

akademik nr 10 / fot. Radio UWM FM

Całkowity koszt tej inwestycji to około 30 milionów złotych. Wkład własny uczelni do tej inwestycji to 9 mln złotych. Pozostała kwota pochodzi z funduszy rządowych - 10 milionów z dofinansowania w postaci obligacji oraz 6 milionów ze środków, które Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

mw

 

Rodzaj artykułu