28 Listopada 2023

Wydarzenia


Już 6 grudnia w Centrum Konferencyjnym UWM odbędzie się koncert pełen dobra. Gwiazdą wydarzenia będzie Stanisław Soyka, a zysk z z koncertu zostanie przekazany na leczenie Aleksandry Kacprzyk, pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu, wystarczyć kupić bilet-cegiełkę.

Zdrowie nie ma ceny, ale leczenie – tak. Aleksandra Kacprzyk, którą pracownicy UWM znają jako specjalistkę z Sekcji Socjalnej, zachorowała niedawno na nowotwór. Chemioterapia nie przyniosła oczekiwanych efektów, więc lekarze zaproponowali jej inne leczenie. Niestety, jak to często bywa, jego koszty przerosły możliwości pani Oli. Z pomocą ruszyli jej współpracownicy i znajomi z Uniwersytetu, dzięki którym od 6 listopada na UWM trwa zbiórka funduszy. Na tym nie koniec – 6 grudnia o godzinie 18 w Centrum Konferencyjnym rozpocznie się bowiem koncert charytatywny.

Koncert w gwiazdorskim wykonaniu

Swoje wsparcie pani Oli zgodzili się okazać artyści znani nie tylko ze swoich świetnych występów, ale i otwartych serc. W czasie koncertu, który odbędzie się pod hasłem „Gramy dla Oli”, na scenie w Kortowie wystąpią: Enej, Stare Drobne Małże, The Doctors oraz Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka. Gwiazdą wieczoru będzie Stanisław Soyka.

Aby zdobyć bilety upoważniające do udziału w tym niezwykłym i charytatywnym wydarzeniu, wystarczy wrzucić 40 zł do specjalnej puszki w Sekcji Socjalnej (ul. Prawocheńskiego 4). Zakupu cegiełek można również dokonać, wpłacając 40 zł na konto Fundacji (nr konta: 52 1050 1025 1000 0090 3010 4252, tytuł przelewu: Aleksandra Kacprzyk). Okazanie potwierdzenia płatności upoważnia do odbioru cegiełki w Sekcji Socjalnej. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość przesłania dowodu wpłaty na adres socjalny@uwm.edu.pl i odbioru biletu przed rozpoczęciem koncertu, przy wejściu. Wtedy też będzie można kupić wejściówkę na koncert, ale organizatorzy zastrzegają, że liczba biletów jest ograniczona, więc lepiej zrobić to wcześniej. Posiadacze biletów wezmą też udział w loterii przeprowadzonej na koniec koncertu, a do wygrania będą upominki od sponsorów. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie pani Oli.

Podczas koncertu odbędą się licytacje przedmiotów, usług oraz voucherów uprawniających do udziału w wyjątkowych wydarzeniach (są wśród nich m.in. kurs nauki jazdy konnej, nurkowanie, weekend w hotelu ze strefą spa, wyjazdy na wydarzenia sportowe, kulturalne, vouchery na gadżety sportowe itd.). Licytacje będą dostępne także na portalu Allegro Charytatywni.

W dniu koncertu w sklepiku „Dar Serca” pojawią się ofiarowane przez darczyńców przedmioty, wśród których na pewno nie zabraknie rękodzieła. Na koncert warto wziąć gotówkę, ale będzie też możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych.

Dla zdrowia i profilaktyki 

Zanim jeszcze wybrzmią pierwsze utwory koncertu, będzie można wziąć udział w akcji profilaktycznej. Od godziny 17 w Centrum Konferencyjnym Fundacja Rakiety przeprowadzi warsztaty w zakresie prawidłowego samobadania przy użyciu fantomów piersi, jąder oraz skóry. Studenci z Koła Ratownictwa Medycznego przygotują stanowiska do reanimacji i będą na miejscu szkolić chętne osoby. Będzie można się również zarejestrować jako dawca szpiku w fundacji DKMS.

Mikołajkowy wieczór nie będzie jedyną okazją, by zrobić coś dobrego dla innych. Tego samego dnia w godz. 9-12 na parkingu przy ul. Oczapowskiego 5 (przed Wydziałem Bioinżynierii Zwierząt)  stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie będzie można oddać krew.

Aby móc myśleć o innych, warto zadbać także o samych siebie. Od 8 do 10 grudnia w godz. 9-18 na parkingu przy ul. Oczapowskiego 4 (przy Wydziale Nauk Ekonomicznych) stacjonować będzie Mammobus. Będzie w nim można wykonać profilaktyczne badania mammograficzne. O tym, w jaki sposób należy się przygotować do badania oraz dokonać rejestracji, informacje zostaną przekazane społeczności akademickiej mailowo. Panie będące pracownicami Uniwersytetu mają zapewnione pierwszeństwo.

Przypomnijmy, że w pomoc Aleksandrze Kacprzyk zaangażowali się także studenci. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM zdecydowała, że akcja „Kortowski Mikołaj” odbędzie się w tym roku z myślą o pani Oli.

Rodzaj artykułu