6. Filozofia filmowo 23-25/09/2015, Olsztyn

6_ff_banner_internet

Już po raz 6 w ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki odbędzie się Filozofia Filmowo. Ten mały festiwal co roku oferuje kino filozoficzne dla każdego. Od 23 do 25 września za pomocą srebrnego ekranu połączymy filozofię i politykę. Pokażemy cykl filmów dokumentalnych w formie rozmów Leszka Kołakowskiego ze znanymi autorytetami humanistyki o władzy, pamięci historycznej, sprawiedliwości społecznej, prawach człowieka i patriotyzmie. Przedpołudniowy program pierwszego dnia zamknie filmowy esej Pułapki rozwoju, przedstawiający świetnie zilustrowane diagnozy aktualnego kryzysu ekonomicznego i klimatycznego oraz ich. Drugiego dnia przedpołudniowy program zamknie podziwiana i nagradzana Śmierć człowieka pracy, pięć portretów rejestrujących ciężka fizyczną pracę współczesnych robotników.
Środowe popołudnie i wieczór będzie okazją do zapoznania się z twórczością Jeana Vigo –
autora kina awangardowego oraz Antonio Negri – współautora książki Imperium, nazywanej manifestem komunistycznym XXI wieku. We czwartek pod wieczór i wieczorem zaproponujemy dwa filmy poświęcone życiu i myśli Edyty Stein.
Poprzednie 5 edycji przyzwyczaiło stałych bywalców Filozofii Filmowo do formuły dwudniowej. Nieustannie staramy się rozwijać nasz festiwal, dlatego jego nowa edycja rozrosła się do trzech dni. W piątek odbędzie się wykład wybitnego artysty Janusza Połoma o polskim filmie awangardowym. Będzie też kontynuowany warsztat scenopisarstwa prowadzony przez Jana Zamojskiego. Nowością będzie przegląd krótkometrażowego filmu filozoficznego, podczas którego pokażemy filmy młodych zagranicznych i polskich twórców, którzy filmując inspirują się filozofią.
Zapraszamy do sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena na kino nakręcone filozofią.

VI-FF-plakat_internetVI-FF-afisz_internet

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.