19 Lutego 2023

Aktualności

Najpopularniejszym sportowcem, a właściwie sportsmenką, województwa warmińsko-mazurskiego 2022 r. w plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej” została Aleksandra Lisowska, biegaczka z klubu AZS UWM. Oprócz niej w finałowej „10” znalazło się jeszcze 3 sportowców związanych z UWM.

Sportowcy reprezentujący lub związani z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, jak zawsze byli licznie reprezentowani w plebiscycie i osiągnęli w nim znaczące wyniki.

Aleksandra Lisowska zwyciężczyni tegorocznego głosowania czytelników gazety, to czołowa polska zawodniczka w biegach długodystansowych, szczególnie w maratonie. Ma w dorobku 5 złotych oraz 4 brązowe medale na mistrzostwach Europy w maratonie, półmaratonie i biegach długodystansowych. Startowała także na olimpiadzie w Tokio. Członkinią klubu AZS UWM jest od 2011 r. Aleksandra jest jednak nie tylko członkinią klubu uniwersyteckiego, ale także absolwentką UWM – pedagogiki na WNS.

Nie było jej na gali podsumowującej plebiscyt 19 lutego, gdyż trenuje w Portugalii przygotowując się do sezonu.

W finałowej „10” oprócz Aleksandry znalazł się także kulomiot Konrad Bukowiecki, również utytułowany zawodnik klubu AZS UWM, zwycięzca poprzednich plebiscytów oraz 2 siatkarze - Mateusz Poręba i Karol Butrym z Indykpolu AZS UWM.

Najpopularniejszy sportowcem akademickim wybrany został Łukasz Cudnoch (po raz 2.), taekwondo. Na drugim miejscu znalazła się Anastazja Kuś (lekkoatletyka), a na 3. – Igor Drążkiewicz (taekwondo). Wszyscy z klubu AZS UWM.

Za sportowe wydarzenie roku uczestnicy plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” uznali II Memoriał lekkoatletyczny im. Zbigniewa Ludwichowskiego, który odbył się 4 września 2022 r. na stadionie uniwersyteckim w Kortowie. Jego współorganizatorem był klub AZS UWM.

lek