03 Lipca 2024

Aktualności


Zakończyła się już rejestracja w IRK na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Teraz jest czas na potwierdzenie chęci studiowania na UWM. Jak to zrobić? Wystarczy dostarczyć/wysłać dokumenty, aby w październiku rozpocząć naukę na naszej uczelni. Szczegóły znajdziecie w artykule.

Terminy rekrutacji na UWM

Terminy rekrutacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie są nieprzekraczalne. Zapoznajcie się z nimi, a nawet zapiszcie je w kalendarzu, telefonie czy w innym miejscu, do którego często zaglądacie.

Studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie realizowane w języku polskim na UWM:

 • rejestracja  — zakończono,
 • opłata rekrutacyjna — zakończono,
 • wgranie do IRK skanów dokumentów warunkujących wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego — zakończono,
 • ogłoszenie listy kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — zakończono,
 • potwierdzenie zamiaru studiowania przez kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — do 25 lipca, do godziny 15:00,
 • ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia w ramach uzupełnienia limitów naboru — 26.07.2024 r. od godz. 12.00,
 • ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia w ramach uzupełnienia limitów naboru — do 30.07.2024 r. do godz. 15.00,
 • Ogłoszenie wyników naboru — 01.08.2024 r.

 

Studia stacjonarne drugiego stopnia, niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie w języku polskim na UWM:

 • rejestracja — zakończono,
 • opłata rekrutacyjna — zakończono,
 • wgranie skanów do IRK dokumentów warunkujących wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego — zakończono,
 • ogłoszenie listy kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — 25 lipca, od godziny 12:00,
 • potwierdzenie zamiaru studiowania przez kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — do 31 lipca, do 15:00,
 • ogłoszenie wyników naboru studia — 02.08.2024 r.
 • termin wniesienia opłaty czesnego za pierwszy semestr studiów niestacjonarnych — do 05.09.2024 r.

Opisy wszystkich kierunków kształcenia znajdziecie na naszym portalu rekrutacyjnym. Warto zapoznać się również z „Informatorem 2024/2025” oraz „Niezbędnikiem przyszłego studenta”. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie prowadzimy również studia w języku angielskim. Zapoznajcie się z pełną ofertą studiów I i II stopnia, a także obowiązującym procesem rekrutacyjnym.

 

Informacja o zakwalifikowaniu na studia

Studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie

Wyniki kwalifikacji na studia na stacjonarne studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie zaczną pojawiać się 18 lipca od godz. 13. Jeśli zakwalifikowaliście się na studia, wystarczy teraz dostarczyć dokumenty potwierdzające chęć nauki na UWM. Macie na to czas do 25 lipca, do godziny 15:00. W dalszej części artykułu przeczytacie, w jaki sposób możecie to zrobić.

Jeśli znaleźliście się na liście rezerwowej — macie jeszcze szansę uczyć się na UWM. Lista osób kwalifikowanych na studia w ramach uzupełnienia limitu naborów pojawi się 26 lipca, od godz. 12.00. Wówczas również musicie potwierdzić chęć studiowania poprzez dostarczenie dokumentów. Macie na to czas do 30 lipca do godz. 15:00. Ogłoszenie wyników naboru nastąpi 1 sierpnia.

 

Studia stacjonarne drugiego stopnia, studia niestacjonarne pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolite studia magisterskie

Wyniki rekrutacji na studia stacjonarne drugiego stopnia, studia niestacjonarne pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolite studia magisterskie zaczną pojawiać się 25 lipca od godz. 12. Na potwierdzenie chęci studiowania, czyli dostarczenie dokumentów rekrutacyjnych, macie wówczas czas do 31 lipca do godz. 15.00. Ogłoszenie wyników naboru nastąpi 2 sierpnia, a do 5 września musicie opłacić czesne za pierwszy semestr studiów niestacjonarnych.

 

Jak potwierdzić chęć studiowania na UWM?

Chęć studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie potwierdzacie poprzez dostarczenie wymaganych dokumentów do Punktu Obsługi Kandydata. Znajduje się on w Bibliotece Uniwersyteckiej i działa w godzinach 9:00 – 15:00. Możecie zatem dokumenty przywieźć osobiście lub wysłać je pocztą na adres:

Punkt Obsługi Kandydata

Oczapowskiego 12b

10-719 Olsztyn

Na kopercie napiszcie, na jaki kierunek składacie dokumenty. Uwaga — liczy się data wpływu dokumentów, a nie data wysłania.

 

Macie pytania? Kontaktujcie się z nami!

Pamiętajcie, że jeśli tylko macie jakiekolwiek pytania dotyczące studiów i rekrutacji — jesteśmy dla Was. Przede wszystkim możecie zadawać pytania przez system IRK, a także dzwonić na infolinię rekrutacyjną pod numer: 89 524 50 80.  Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie również w FAQ.

 

Wybierz UWM!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to bogaty wybór kierunków studiów dostosowanych do różnorodnych zainteresowań i potrzeb. Od nauk przyrodniczych, przez techniczne, aż po humanistyczne — u nas każdy/a znajdzie coś dla siebie. To również miejsce, w którym stawiamy na rozwój pasji (koła naukowesportkultura i wiele innych) i umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Naszych studentów i studentki wspieramy psychologicznie w Uniwersyteckim Centrum Wsparcia, a także dbamy o skuteczne znalezienie pracy. Już teraz odwiedźcie naszą stronę internetową, a także rozgośćcie się w mediach społecznościowych: FacebookInstagram i TikTok.

SpotkajMy się w Kortowie!

 

 

Rodzaj artykułu