04 Czerwca 2024

Aktualności


Przygoda na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zaczyna się od… rekrutacji.

Już teraz możecie rejestrować się na wybrane studia na naszej uczelni. Macie na to czas do 15 lipca, jeśli interesują Was studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite studia magisterskie lub 22 lipca w przypadku studiów stacjonarnych II stopnia, niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór kierunku studiów, na którym chcecie się uczyć. Weźcie pod uwagę swoje zainteresowania, rozważcie, w czym jesteście dobrzy/re, sprawdźcie, które zawody są przyszłościowe, a także oceńcie swoje możliwości.

Opisy wszystkich kierunków kształcenia znajdziecie na naszym portalu rekrutacyjnym. Warto zapoznać się również z „Informatorem 2024/2025” oraz „Niezbędnikiem przyszłego studenta”.

 

Terminy rekrutacji na UWM

Terminy rekrutacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie są nieprzekraczalne. Zapoznajcie się z nimi, a nawet zapiszcie je w kalendarzu, telefonie czy w innym miejscu, do którego często zaglądacie.

Studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie realizowane w języku polskim na UWM:

 • rejestracja — do 15 lipca, do godziny 15:00,
 • opłata rekrutacyjna — do 15 lipca,
 • wgranie do IRK skanów dokumentów warunkujących wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego — od 24 czerwca do 15 lipca, do godziny 15:00,
 • ogłoszenie listy kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — 18 lipca, od godziny 13:00,
 • potwierdzenie zamiaru studiowania przez kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — do 25 lipca, do godziny 15:00.

Studia stacjonarne drugiego stopnia, niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie w języku polskim na UWM:

 • rejestracja — do 22 lipca, do godziny 15:00,
 • opłata rekrutacyjna — do 22 lipca,
 • wgranie skanów do IRK dokumentów warunkujących wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego — od 24 czerwca do 22 lipca,
 • ogłoszenie listy kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — 25 lipca, od godziny 12:00,
 • potwierdzenie zamiaru studiowania przez kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — do 31 lipca, do 15:00.

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie prowadzimy również studia w języku angielskim. Zapoznajcie się z pełną ofertą studiów I i II stopnia, a także obowiązującym procesem rekrutacyjnym.

 

IRK system rekrutacji na UWM

Jeśli wybraliście/łyście już kierunek studiów, czas aplikować na UWM. Załóżcie swoje indywidualne konta w IRK – Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Uzupełnicie je, m.in. wprowadzając swoje dane osobowe oraz informacje o ukończonej szkole. Przez rejestrację przeprowadzi Was system, ale instrukcję znajdziecie również w zakładce krok po kroku na portalu informacyjnym dotyczącym rekrutacji na UWM.

Pamiętajcie, że Wasza kandydatura na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie będzie brana pod uwagę tylko po spełnieniu wszystkich warunków dotyczących rekrutacji. Jednym z nich jest opłata rekrutacyjna, którą należy przesłać na indywidualne konto, wskazane przez system IRK. Uwaga! Każdy kandydat posiada inny numer konta do wpłat.

 

Informacja o zakwalifikowaniu na studia

Pierwsze wyniki kwalifikacji na studia stacjonarne zaczną pojawiać się 18 lipca od godz. 13, a na studia niestacjonarne – 25 lipca od godz. 12. Jeśli na Waszym koncie pojawi się informacja o tym, że zostaliście/zostałyście zakwalifikowani/e, musicie potwierdzić chęć studiowania poprzez dostarczenie wymaganych dokumentów. Wśród nich są:

 • podpisane własnoręcznie podanie wydrukowane z systemu IRK wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych;
 • ksero świadectwa dojrzałości (nowa matura, stara matura, IB, EB) potwierdzone za zgodność z oryginałem przez notariusza lub pracownika Punktu Obsługi Kandydata;
 • 1 fotografię zgodną z wymogami zdjęcia do dowodu osobistego, opisaną imieniem i nazwiskiem oraz numerem ID z IRK.

Powyższe dokumenty musicie dostarczyć do 25 lipca do godz. 15 (studia stacjonarne) i do 31 lipca do godz. 15 (studia niestacjonarne) do Punktu Obsługi Kandydata.

Punkt Obsługi Kandydata

Oczapowskiego 12b

10-719 Olsztyn

Możecie je również wysłać pocztą (na kopercie napiszcie, na jaki kierunek składacie dokumenty). Uwaga — liczy się data wpływu dokumentów, a nie data wysłania.

Jesteście na liście rezerwowej? Bądźcie cierpliwi/e

Jeśli na Waszym koncie, w systemie IRK, pojawiła się informacja o tym, że znajdujecie się na liście rezerwowej, wejdźcie na swój profil 26 lipca po godzinie 12. To właśnie wtedy uzupełnimy listy zakwalifikowanych osób na studia stacjonarne. Jeśli otrzymacie komunikat, że zakwalifikowaliście/łyście się na studia, koniecznie dostarczcie wymagane dokumenty do Punktu Obsługi Kandydata. Macie czas do 30 lipca do godz. 15.

Macie pytania? Kontaktujcie się z nami!

Pamiętajcie, że jeśli tylko macie jakiekolwiek pytania dotyczące studiów i rekrutacji – jesteśmy dla Was. Przede wszystkim możecie zadawać pytania przez system IRK, a także dzwonić na infolinię rekrutacyjną pod numer: 89 524 50 80.  Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie również w FAQ.

 

Strefa Kandydata UWM

Strefa Kandydata to miejsce, w którym dowiecie się wszystkiego o studiowaniu na naszej uczelni. Pod kolorowym namiotem, naprzeciwko Biblioteki Uniwersyteckiej, porozmawiacie o:

 • domach studenckich oraz warunkach przyznawania w nich miejsca;
 • stypendiach i innych wsparciach finansowych, które oferuje nasza uczelnia;
 • wyjazdach krajowych i zagranicznych w ramach studiów;
 • kołach naukowych i innych możliwościach rozwoju;
 • agendach kulturalnych Akademickiego Centrum Kultury;
 • „Adapciaku” – obozie integracyjnym dla studentów rozpoczynających przygodę na UWM oraz o działalności Samorządu Studenckiego UWM.

Poza tym czekać będzie na Was koło fortuny, różnorodne gadżety, gry wielkoformatowe oraz ramka i wesołe tabliczki, z którymi wykonacie sobie pamiątkowe zdjęcie instaxem. Strefa Kandydata UWM będzie działania w dniach: 19-25 lipca (z wyłączeniem soboty i niedzieli).

 

Wybierz UWM!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to bogaty wybór kierunków studiów dostosowanych do różnorodnych zainteresowań i potrzeb. Od nauk przyrodniczych, przez techniczne, aż po humanistyczne – u nas każdy/a znajdzie coś dla siebie. To również miejsce, w którym stawiamy na rozwój pasji (koła naukowe, sport, kultura i wiele innych) i umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Naszych studentów i studentki wspieramy psychologicznie w Uniwersyteckim Centrum Wsparcia, a także dbamy o skuteczne znalezienie pracy. Już teraz odwiedźcie naszą stronę internetową, a także rozgośćcie się w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram i TikTok.

SpotkajMy się w Kortowie!

 

Rodzaj artykułu