Działalność studencka

Pasja to Twoje drugie imię? Lubisz, kiedy dookoła Ciebie ciągle coś się dzieje, a organizacja różnych wydarzeń nie sprawia Ci najmniejszego problemu? Świetnie!

Studia to nie tylko nauka. To również przestrzeń do realizacji pasji, odkrywania nowych zainteresowań, talentów i rozwijania umiejętności interpersonalnych. To jest właśnie Twój czas na poszukiwania, próbowanie i sprawdzanie, dlatego już teraz zobacz jakie możliwości otwiera przed Tobą Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

 

Samorząd Studencki - Studenci dla studentów!

Samorząd Studencki tworzą studentki i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na co dzień reprezentowani są przez wybranych w demokratycznych wyborach, przedstawicieli i przedstawicielki, którzy/re stają się ich wyraźnym głosem na akademickiej arenie.

Na czele samorządu stoi Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego. Do jej zadań należy pomoc studentom i studentkom w odnalezieniu się w akademickiej przestrzeni, ale także pokazanie im, że życie studenckie to nie tylko nauka, ale też idealny czas na dobrą zabawę, aktywne spędzanie czasu i integracja. Swoje działania skupia na inicjacji i organizacji wydarzeń o charakterze społecznym, naukowym, kulturalnym i rozrywkowym. Wśród nich są między innymi:

  • Kortowiada, czyli wyjątkowe i zawsze pełne emocji święto studentów naszej uczelni,
  • Adapciak – wyjazd integracyjny dla rozpoczynających studia,
  • konkursy – na przykład wybór najpopularniejszego wykładowcy w plebiscycie „Belfer UWM”,
  • zbiórki publiczne wspierające potrzebujące osoby,
  • koncerty,
  • konferencje.

 

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego do wszystkich swoich aktywności angażuje studentów i studentki, którzy/re dzięki udziałowi w tych inicjatywach mogą rozwijać swoje umiejętności organizacyjne oraz poznawać, czym jest samorządność i demokracja. RUSS reprezentuje również studentów na arenie uczelnianej, lokalnej i ogólnopolskiej.

 

 

 

Akademickie Centrum Kultury

Akademickie Centrum Kultury to ogólnouczelniana jednostka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która animuje kulturalne (i nie tylko) życie studentek i studentów.

W jej skład wchodzi 14 różnorodnych agend, w których studenci i studentki mogą rozwijać swoje pasje. ACK organizuje wydarzenia kulturalne, sportowe i promocyjne. Jeśli Twoje zainteresowania nie wpisują się w aktualne agendy – pamiętaj, że zawsze możesz przyjść do ACK i wspólnie zapoczątkować nowe działania.

Zobacz, gdzie możesz realizować swoje pasje.

Kolorowe, ludowe stroje, tradycja, taniec i śpiew – tak w skrócie można opisać nasz uniwersytecki zespół, który od lat 50. XX wieku kultywuje polski folklor zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Jeśli Twoja osobowość jest równie barwna, jak warmińskie stroje i energiczna jak ludowy taniec – to jest to zdecydowanie miejsce dla Ciebie.

 

Kontakt:

ul. Kanafojskiego 12 (DS 7)

tel. 89  523 39 41

e-mail: zpitkortowo@uwm.edu.pl

Oficjalna strona zespołu: Zespół Pieśni i Tańca KORTOWO

Profile w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram

To miejsce dla osób uzdolnionych wokalnie. Nie ważne, czy masz doświadczenie sceniczne, czy w świecie muzyki stawiasz pierwsze kroki. Jeśli chcesz śpiewać i rozwijać swoje umiejętności, pierwsze kroki skieruj właśnie w stronę Studia Wokalnego.

 

Kontakt:

tel. 89 523 32 36

e-mail: studio.wokalne@uwm.edu.pl

Profile w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram

Grasz na instrumencie i czujesz, że muzyka to Twój żywioł? Twoje umiejętności przydadzą się w Orkiestrze Akademickiej UWM, która uświetnia zarówno uroczystości oraz imprezy akademickie, jak i miejskie, nie tylko w Olsztynie, ale w całym województwie. W swoim repertuarze posiada kompozycje tradycyjne, marsze orkiestrowe, a także utwory rozrywkowe, filmowe czy jazzowe.

 

Kontakt:

ul. Oczapowskiego 5

e-mail: rafal.krauze@uwm.edu.pl

Profile w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram

To grupa teatralna, która swoje drzwi otwiera przed wielbicielami alternatywnej sztuki. Poza sztukami reżyserowanymi zajmuje się również improwizacjami, nagrywaniem filmów krótkometrażowych, inicjatywami plastycznymi, sesjami zdjęciowymi czy innymi rzeczami orbitującymi wokół pojęcia „sztuka”.

 

Kontakt:

e-mail: teatrkloszart@gmail.com

Profile w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram

Jeśli marzysz o tym, aby stanąć na teatralnych deskach, koniecznie zaangażuj się w działania Teatru Studenckiego „Cezar”. W swoim dorobku ma ponad 30 spektakli, instalacji teatralnych oraz organizację Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego. Z „Cezarem” poznasz artystyczną stronę studiowania na UWM.

 

Kontakt:

e-mail: teatrcezar@gmail.com

Oficjalna strona Teatru Studenckiego CEZAR

Profile w mediach społecznościowych: Facebook

Robisz zdjęcia? Uniwersytet Warmińsko-Mazurski da Ci do tego wiele okazji. Naturalne, warmińskie plenery oraz wiele wydarzeń kulturalnych i akademickich, potrzebuje relacji fotograficznej. „Jamnik” zapewnia zaplecze do pracy, profesjonalną poradę, kontakt z innymi fotografami, możliwość ekspozycji swoich prac, udział w plenerach, warsztatach, konkursach czy pokazach slajdów.

 

Kontakt:

ul. Oczapowskiego 9 (DS 3), pok. 05

e-mail: jamnik.saf@gmail.com

Profile w mediach społecznościowych: Facebook

To miejsce dla tych, którzy żyją podróżowaniem. Dlatego jeśli nie potrafisz długo usiedzieć w miejscu, szykuj się na niezapomniane wyprawy, podczas których poznasz świat na nowo i z ciekawym towarzystwem.

 

Kontakt:

ul. Kanafojskiego 3

e-mail: akt@uwm.edu.pl

Profile w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram

Jeśli nurkujesz lub dopiero o tym marzysz, koniecznie wstąp „Skorpeny”. Jej członkowie to prawdziwi miłośnicy podwodnego świata. Organizują nurkowe wyprawy krajowe i zagraniczne. Prowadzą kursy i szkolenia na stopnie nurkowe.

 

Kontakt:

ul. Kanafojskiego 3

e-mail: info@skorpena.pl

Profile w mediach społecznościowych: Facebook

Przemierzaj abstrakcyjne światy, czytaj, graj i twórz. Tutaj znajdziesz fanki i fanów science fiction, postapo, steampunku i wielu innych odmian fantastyki. Rozgrywaj epickie partie wśród takich samych pasjonatów i pasjonatek jak Ty, a organizacyjnych umiejętności nabierz podczas organizacji Kortowskiego Minikonwentu Gier Towarzyskich „Gamegringer”.

 

Kontakt:

ul. Dybowskiego 7 (Uniwersytecki Dom Rotacyjny)

e-mail: klubakmf@gmail.com

Profile w mediach społecznościowych: Facebook

Darzbór! Znasz to pozdrowienie? Sygnały i muzyka myśliwska nie są Ci obce, a na dźwięk rogu czujesz zew przygody i pozytywne emocje? To oznacza tylko jedno! Twoje miejsce jest w Zespole Sygnalistów Myśliwskich „Artemis”.

Profile w mediach społecznościowych: Facebook

którzy na pokładzie czują się jak ryba w wodzie. Rozpocznij swoją żeglarską przygodę z Yacht Klub UWM i z głośnym „Ahoj” ruszaj na podbój wodnego świata!

 

Kontakt:

e-mail: yachtklubuwm@gmail.com

Profile w mediach społecznościowych: Facebook

Wypuszczaj strzały niczym Robin Hood i celuj w tarczę jak Katniss Everdeen. Być może na początku nie zawsze trafisz w sam środek, ale pod okiem doświadczonych instruktorów pokochasz dźwięk naciąganej cięciwy i wypuszczanej strzały.

 

Kontakt:

e-mail: kadet@vp.pl

To pionierska na Warmii i Mazurach drużyna, która specjalizuje się w niestandardowych dyscyplinach sportowych, takich jak: quidditch, spikeball, roundnet, jugger, slackline a ostatnio także disc golf. W każdej z nich liczy się szybkość, precyzja i taktyka, które łączą się w dynamiczną i pełną emocji grę.

 

Kontakt:

e-mail: honeybadgers@onet.pl

Profile w mediach społecznościowych: Facebook

Żegluj po jeziorach Warmii i Mazur. Członkinie i członkowie klubu organizują rejsy po Wielkich Jeziorach Mazurskich oraz startują w regatach, wielokrotnie sięgając po tytuły mistrzów Polski.

 

Profile w mediach społecznościowych: Facebook