Działalność studencka

Pasja to Twoje drugie imię? Lubisz, kiedy dookoła Ciebie ciągle coś się dzieje, a organizacja różnych wydarzeń nie sprawia Ci najmniejszego problemu? Świetnie!

Studia to nie tylko nauka. To niezwykła przestrzeń do realizacji swoich pasji, odkrywania nowych zainteresowań, talentów i rozwijania umiejętności interpersonalnych. To jest właśnie Twój czas na poszukiwania, próbowanie i sprawdzanie, dlatego już teraz zobacz jakie możliwości otwiera przed Tobą Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

 

Samorząd Studencki - Studenci dla studentów!

Samorząd Studencki tworzą wszyscy studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na co dzień reprezentowani są przez wybranych w demokratycznych wyborach, przedstawicieli, którzy stają się ich wyraźnym głosem na akademickiej arenie.

Na czele samorządu stoi Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego. Do jej zadań należy pomoc studentom w odnalezieniu się w akademickiej braci, ale także pokazanie im, że życie studenckie to nie tylko nauka, ale też idealny czas na dobrą zabawę, aktywne spędzanie czasu i integracja. Swoje działanie skupia na inicjacji i organizacji wydarzeń o charakterze społecznym, naukowym, kulturalnym i rozrywkowym. Wśród nich są między innymi:

  • Kortowiada, czyli wyjątkowe i zawsze pełne emocji święto studentów naszej uczelni,
  • konkursy – na przykład wybór najpopularniejszego wykładowcy w plebiscycie „Belfer UWM”,
  • zbiórki publiczne wspierające potrzebujące osoby,
  • koncerty,
  • konferencje.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego do wszystkich swoich aktywności angażuje studentów, którzy dzięki udziałowi w tych inicjatywach mogą rozwijać swoje umiejętności organizacyjne oraz poznawać czym jest samorządność i demokracja. RUSS reprezentuje również studentów na arenie uczelnianej, lokalnej i ogólnopolskiej.

 

 

 

Akademickie Centrum Kultury

W Akademickim Centrum Kultury znajdziesz przestrzeń do rozwijania swoich pasji. Jako ogólnouczelniana jednostka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie animujemy kulturalne (i nie tylko) życie naszych studentów.

Do wyboru masz aż 14 różnorodnych agend, które zrzeszają pasjonatów i organizują wydarzenia kulturalne, sportowe i promocyjne. Jeśli Twoja pasja nie wpisuje się w nasze agendy – przyjdź do nas! Wspólnie możemy rozszerzyć naszą działalność.

Zobacz, gdzie możesz realizować swoje pasje.

 

Jeśli podobają Ci się kolorowe, ludowe stroje, cenisz tradycję, a taniec i śpiew są Twoją mocną stroną, koniecznie dołącz do Zespołu Pieśni i Tańca KORTOWO. To folklorystyczna grupa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która od lat 50. XX wieku, w Polsce i na świecie kultywuje polski folklor.

 

Kontakt:

ul. Kanafojskiego 12 (DS 7)

tel. 89  523 39 41

e-mail: zpitkortowo@uwm.edu.pl

Oficjalna strona zespołu: Zespół Pieśni i Tańca KORTOWO

Odwiedź również fanpage zespołu: facebook

Kochasz śpiewać? Przyjdź do Studia Wokalnego bez względu na to, czy masz już sceniczne doświadczenie czy dotychczas śpiewałaś jedynie pod prysznicem. Twój wokal musi trafić właśnie do nas!

Próby: wtorki 15:30-17:30 i czwartki 8:30-10:30 (tydzień A) lub 9:00-11:00 (tydzień B) - zgodnie z harmonogramem zajęć dydaktycznych. Klub Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo", DS 7, ul. Kanafojskiego 12

 

Kontakt:

tel. 89 523 32 36

email: ack@uwm.edu.pl

Odwiedź fanpage studia: facebook

Grasz na instrumencie i czujesz, że muzyka to Twój żywioł? Nasz zespół potrzebuje właśnie Ciebie – do grania orkiestrowych marszów, współczesnych utworów, hitów muzyki rozrywkowej i filmowej, ale też standardów jazzowych. Rozwijaj swoją pasję także podczas warsztatów, spotkań i wyjazdów. Czekamy na Ciebie i Twój talent.

Próby: poniedziałek o godz. 20:00, środa o godz. 20:00, sala Pw04, ul. Oczapowskiego 5, budynek Wydziału Bioinżynierii Zwierząt

 

Kontakt:

ul. Oczapowskiego 5

e-mail: rafal.krauze@uwm.edu.pl

Odwiedź fanpage orkiestry: facebook

To grupa teatralna, która do reszty pochłania wielbicieli alternatywnej sztuki. Tutaj realizowane są nie tylko spektakle, ale też improwizacje, sesje zdjęciowe czy filmy krótkometrażowe. Twórz z nami oryginalną sztukę wyjętą spod klosza.

 

Kontakt:

e-mail: teatrkloszart@gmail.com

Odwiedź fanpage teatru: facebook

Chcesz stanąć na scenie i odegrać na niej swoją życiową rolę? Dołącz do teatru, w którym słowa, światła i ruch przybierają nowe formy artystyczne. Zostań aktorem, graj w spektaklach i bierz udział w instalacjach teatralnych. Poczuj artystyczną atmosferę studiowania.

 

Kontakt:

e-mail: cezary.kurkowski@uwm.edu.pl

Oficjalna strona Teatru Studenckiego CEZAR

Odwiedź stronę teatru: facebook

Obserwujesz i utrwalasz chwile za pomocą obiektywu? Uniwersytet Warmińsko-Mazurski da Ci do tego wiele okazji. To tutaj czekają na Ciebie naturalne, warmińskie plenery, a ogrom wydarzeń kulturalnych prosi się o fotograficzną relację. W Studenckiej Agencji Fotograficznej „Jamniku” pogłębisz swoje pasje, weźmiesz udział w warsztatach, a nawet staniesz się autorem wystawy fotograficznej.

 

Kontakt:

ul. Oczapowskiego 9 (DS 3), pok. 05

e-mail: jamnik.saf@gmail.com

Odwiedź fanpage agencji: facebook

Jeśli podróżowanie jest Twoją pasją to właśnie znalazłeś miejsce dla siebie. Z Akademickim Klubem Turystycznym „AKT” i ludźmi, którzy nie potrafią długo usiedzieć w miejscu, wyruszysz w niezapomniane wyprawy, przekroczysz własne granice i otworzysz się na świat. Nie czekaj – czas wziąć kurs na przygodę!

 

Kontakt:

ul. Kanafojskiego 3

e-mail: akt@uwm.edu.pl

Odwiedź fanpage klubu: facebook

Poznaj wyjątkowy, podwodny świat, który sprawi, że odkryjesz nowe oblicze Ziemi. Z Akademickim Klubem Płetwonurków SKORPENA odwiedzisz różne zakątki Polski i Europy, zdobędziesz nowe umiejętności i certyfikaty. Zbliż się z nami do podwodnego świata.

 

Miłośnicy nurkowania zapraszają na spotkania w każdą środę o 20:00 przy ul. Kanafojskiego 3.

 

Kontakt:

ul. Kanafojskiego 3

e-mail: info@skorpena.pl 

Odwiedź fanpage klubu: facebook

Przemierzaj abstrakcyjne światy, czytaj, graj i twórz w Akademickim Klubie Miłośników Fantastyki „OLIFANT”. To tutaj znajdziesz pasjonatów nierzeczywistości, science-fiction, post-apo, steampunk i wielu innych odmian fantastyki, a nawet zorganizujesz Kortowski Mini-konwent Gier Towarzyskich GAMEGRINDER. Czujesz to? Stań się częścią naszej FANTASTYCZNEJ społeczności!

 

Kontakt:

ul. Dybowskiego 7 (Uniwersytecki Dom Rotacyjny)

e-mail: klubakmf@gmail.com

Odwiedź fanpage klubu: facebook

Darzbór! Znasz to pozdrowienie? Sygnały i muzyka myśliwska nie są Ci obce, a dźwięk rogu przyprawia Cię o przyjemne dreszcze? To oznacza tylko jedno! Czas, abyś dołączył do Zespołu Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS i szerzył tradycję z takimi samymi pasjonatami jak Ty.

Odwiedź fanpage zespołu: facebook

Wyrusz z nami w śródlądowy lub morski rejs, a kiedy tylko nabierzesz żeglarskiego doświadczenia zawalcz o zwycięstwo w emocjonujących regatach.  Wykorzystaj bliskość jezior, świetną infrastrukturę i instruktorów, którzy na pokładzie czują się jak ryba w wodzie i rozpocznij swoją żeglarską przygodę z Yacht Klub UWM. Wykrzycz z nami głośne „Ahoj” i ruszaj na podbój wodnego świata!

 

Kontakt:

e-mail: yachtklubuwm@gmail.com

Odwiedź nasz fanpage: facebook

Wypuszczaj strzały niczym Robin Hood i celuj w tarczę jak Katniss Everdeen. Być może na początku nie zawsze trafisz w sam środek tarczy, ale pod okiem doświadczonego instruktora pokochasz dźwięk naciąganej cięciwy i szum wypuszczanej strzały. Akademicki Klub Łuczników czeka na Twoją energię.

Treningi: poniedziałek i czwartek 17:00 – 19:00, Pływalnia UWM, ulica Tuwima 9.

 

Kontakt:

e-mail: kadet@vp.pl

Czujesz się nerdem, ale wierzysz, że trochę sportu Ci nie zaszkodzi? Poznaj Uniwersytecką Drużynę HoneyBadgers, która jako pierwsza na Warmii i Mazurach zagrała w magicznego Quidditcha w mugolskim świecie. Dołącz do nas i sprawdź fenomen dyscypliny, w której pasjonaci walczą nawet o tytuły mistrzów Polski i Europy.

 

Kontakt:

e-mail: honeybadgers@onet.pl

Odwiedź fanpage drużyny: facebook

Żegluj po jeziorach Warmii i Mazur, organizuj charytatywne rejsy, poczuj wiatr we włosach i smak jeziornej wody w ustach. Suń łodzią klasy DZ po szlakach i rozwijaj żagle docierając do nieznanych lądów. Żegluj z Akademickim Klub Żeglarskim SZKWAŁ!

 

Odwiedź fanpage klubu: facebook