21 Lutego 2023

Aktualności

Prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, spotkał się z dr. Thomasem Baggerem, ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec w Polsce.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie pogłębia międzynarodową współpracę. We wtorek rektor UWM. prof. Jerzy Przyborowski spotkał się z ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec w Polsce dr. Thomasem Baggerem.

— Pan ambasador przy okazji swojej wizyty w Olsztynie, spotykał się ze wszystkimi osobami, które mają wpływ na rozwój regionu. Rozmawiał m.in. z prezydentem Olsztyna oraz marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego i poprosił również o spotkanie ze mną, z czego bardzo się cieszę i za co dziękuję — powiedział prof. Jerzy Przyborowski.

Jednym z tematów rozmów była rola Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w regionie. — Na początku przedstawiłem nasz uniwersytet, opowiedziałem o jego charakterystyce, pozycji naukowej itd. Ponadto rozmawialiśmy o możliwościach szeroko rozumianej współpracy, biorąc oczywiście pod uwagę bariery, na które możemy napotkać. Uważam, że to było bardzo owocne spotkanie — podsumował prof. Jerzy Przyborowski.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wspólne projekty z partnerami z Niemiec prowadzi od lat. W grudniu UWM odwiedziła delegacja z Offenburga, wraz z nadburmistrzem, władzami Uniwersytetu Technicznego w Niemczech i przedstawicielami Fundacji im. Marii i Georga Dietrichów.

Współpraca z pewnością będzie kontynuowana w przyszłości.

Dr Thomas Bagger jest od lipca 2022 r. Ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec, reprezentującym zarazem Prezydenta Federalnego w Rzeczypospolitej Polskiej. Jego zadaniem jest utrzymywanie ścisłych kontaktów z rządem polskim oraz przedstawicielami tutejszego świata kultury i biznesu. Jako ambasador dba o dalsze pogłębianie stosunków polsko-niemieckich.