27 Lutego 2024

Wydarzenia


Instytut Sztuk Pięknych, Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu-Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Klubu Galeria i Fundacja im. im. Oczapowskiego zapraszają na wernisaż wystawy pt. Inordinato, który odbędzie się 29.02.2024 o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie.

Podczas wystawy prezentowane będą prace studentów III roku I st. edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki. Prace powstały w pracowni rysunku cyfrowego pod kierunkiem dr Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz z Instytutu Sztuk Pięknych UWM. 

- Tytuł ,,Inordinato" został zaproponowany przez Zuzannę Bujarowicz, studentkę biorącą udział w wystawie. Zuzanna tłumaczy, że nazwa oznacza chaos, który można przypisać do stanu, który dotyczy prawie każdego młodego artysty. Są to jeszcze poszukiwania własnej drogi twórczej, własnego stylu. Właśnie w tym okresie ten chaos jest jeszcze obecny, ale to właśnie z niego często rodzą się najbardziej oryginalne i inspirujące dzieła - mówi dr Joanna Bentkowska-Hlebowicz. 

plakat: Zuzanna Bujarowicz

Plakat wernisaż Inordinato - nazwiska uczestników na tle obrazu

 

Rodzaj artykułu