09 Kwietnia 2024

Wydarzenia

W poniedziałek 15 kwietnia odbędą się zebrania wyborcze pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, podczas których wybrani zostaną członkowie i kandydaci na członków Senatu UWM kadencji 2024-2028.

Zebranie wyborcze profesorów i profesorów UWM będących pracownikami jednostek ogólnouczelnianych

Uczelniana Komisja Wyborcza ogłosiła, że ogólne zebranie wyborcze pracowników UWM w Olsztynie zatrudnionych w jednostkach ogólnouczelnianych i będących profesorami lub profesorami UWM odbędzie się 15 kwietnia o godz. 10.00 w Auli Kongresowej, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego (ul. Benedykta Dybowskiego 11).

Do zgłoszenia kandydata uprawomocniony jest każdy wyborca. Osoba zgłoszona i akceptująca kandydowanie składa oświadczenie o zgodzie na kandydowanie oraz o spełnianiu warunków na kandydowanie (wzór nr 1 oświadczenia jest załącznikiem do Ordynacji Wyborczej, która stanowi załącznik nr 3 do Statutu UWM w Olsztynie).

Spośród zgłoszonych kandydatów pracownicy UWM w Olsztynie zatrudnieni w jednostkach ogólnouczelnianych i będący profesorami lub profesorami UWM wybiorą dwoje kandydatów na członków Senatu UWM na kadencję 2024-2028. Kandydaci przechodzą do II tury głosowania, która odbędzie się w późniejszym terminie. O wyborze decyduje bezwzględna  większość głosów.

>>> Pełna treść ogłoszenia Uczelnianej Komisji Wyborczej o zebraniu wyborczym profesorów i profesorów UWM, którzy są pracownikami jednostek ogólnouczelnianych

Zebranie wyborcze pracowników niebędących nauczycielami akademickimi

Zebranie wyborcze pracowników niebędących nauczycielami akademickimi rozpocznie się 15 kwietnia o godz. 11.00 w Auli Kongresowej Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego (ul. Benedykta Dybowskiego 11). Podczas spotkania wybranych zostanie troje członków Senatu UWM na kadencję 2024-2028.

Do zgłoszenia kandydatów uprawomocniony jest każdy wyborca. Kandydat musi przedstawić listę z poparciem minimum 30 pracowników UWM niebędących nauczycielami akademickimi (§ 14 ust. 6 Ordynacji Wyborczej). Osoba zgłoszona i akceptująca kandydowanie składa oświadczenie o zgodzie na kandydowanie oraz o spełnianiu warunków na kandydowanie (wzór oświadczenia jest załącznikiem do Ordynacji Wyborczej, która stanowi załącznik nr 3 do Statutu UWM w Olsztynie).

Spośród zgłoszonych kandydatów pracownicy UWM w Olsztynie niebędący nauczycielami akademickimi wybiorą troje członków Senatu UWM na kadencję 2024-2028. O wyborze decyduje bezwzględna większości głosów.

>>> Pełna treść ogłoszenia Uczelnianej Komisji Wyborczej o zebraniu wyborczym pracowników niebędących nauczycielami akademickimi