31 Maja 2024

Wydarzenia

Z okazji jubileuszu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w kortowskim parku będzie można zapoznać się z wystawa zdjęć ilustrujących historię uczelni. Od 7 do 9 czerwca warto wybrać się na spacer w kampusie uniwersyteckim także z jeszcze jednego powodu - wieczorem park w miasteczku akademickim zamieni się w Park Świateł.

Na 25 planszach znalazły się krótkie opisy tego, czym żył i jak zmieniał się Uniwersytet. Rok po roku, w telegraficznym skrócie i przy pomocy historycznych zdjęć, prezentujemy najważniejsze wydarzenia i sukcesy uczelni. Szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy temu, co wpływało na rozwój Uniwersytetu i budowało jego renomę – począwszy od nowych inwestycji, przez osiągnięcia naukowe, aż po zwycięstwa uczelnianych sportowców i nagrody dla agend artystycznych.

Mamy nadzieję, że dla osób związanych z UWM będzie to swoisty wehikuł czasu, oferujący nostalgiczny powrót do chwil spędzonych na uczelni, a dla tych, których losy nie połączyły się z Uniwersytetem, okaże się pigułką wiedzy na temat jego przeszłości. Wystawa pojawi się w kortowskim parku, więc jej oglądanie można, a nawet należy, połączyć ze spacerem.

Szczególnie serdecznie zapraszamy do Kortowa w dniach 7-9 czerwca, ponieważ poza wystawą będzie można cieszyć się wówczas iluminacjami świetlnymi. Jedna z najpiękniejszych części kampusu UWM zamieni się w Park Świateł.

Park Świateł w Kortowie