31 Maja 2023

Aktualności


Krystian Kręcik znalazł rozwiązanie, za pomocą którego lekarz zminimalizuje czas, jaki musi poświęcić na wpisywanie danych z przebiegu wizyty i zaleceń do systemu. Otrzymał za to trzecią nagrodę w sprincie projektowo-szkoleniowym Hackathon.

Hasłem przewodnim tegorocznego Hackathonu był h<a>ck na zdrowie. Podczas tego wydarzenia uczestnicy pracują w interdyscyplinarnych zespołach pod okiem mentorów z branży medycznej, technologicznej i start-up’owej. Tworzą innowacyjne rozwiązania w odpowiedzi na wyzwania firm sponsorujących i partnerujących wydarzeniu.  

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski reprezentował Krystian Kręcik, student trzeciego roku informatyki, który tworzył pięcioosobowy zespół z kolegami z innych uczelni.

- Kluczowe było to, że nasz zespół tworzyli specjaliści z różnych dziedzin. My jako studenci możemy mieć jakąś wiedzę techniczną, ale najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie rozwiązania są potrzebne np. lekarzom, aby usprawnić ich pracę. Dzięki temu, że był z nami pediatra, mogliśmy stworzyć coś, co może pomóc im w codziennych obowiązkach – mówił w rozmowie z „Wiadomościami Uniwersyteckimi” Krystian Kręcik.

Student podkreśla, że debiutancki udział w Hackathonie był dla niego bardzo cennym doświadczeniem, ponieważ mógł sprawdzić wiedzę zdobytą na studiach w praktyce oraz podszkolić pracę w zespole.

- Organizatorzy stworzyli przestrzeń networkingową, w której mogliśmy się zapoznać, a później zrekrutować członków do swojego zespołu. Takie wydarzenia pozwalają rozszerzyć sieć zawodowych kontaktów, a także zostać zauważonym przez potencjalnych pracodawców. Ponadto przekonaliśmy się, do czego przydaje nam się wiedza zdobyta na studiach. Bardzo się cieszę, że wziąłem w tym udział – dodaje Krystian Kręcik.   

W Hackathonie zwyciężył zespół w całości składający się ze studentów z Politechniki Łódzkiej, którzy stworzyli platformę onboardingową (wirtualny asystent) wykorzystującą czat GPT. 

mw

 

Rodzaj artykułu