To koniec pierwszego etapu rekrutacji dodatkowej. Jeśli jesteś na liście osób kwalifikowanych na studia, poznaj najważniejsze informacje dotyczące tego, co krok po kroku należy zrobić, aby w październiku przekroczyć próg Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Najważniejsze masz już za sobą – wybrałeś naszą uczelnię! Teraz wystarczy dostarczyć odpowiednie dokumenty.

Ogłoszenie list przyjętych na UWM 

Jeśli przy Twojej aplikacji pojawił się status „zakwalifikowany”, możesz szykować się na studia. Najpierw jednak musisz potwierdzić zamiar studiowania przez dostarczenie dokumentów. Możesz to zrobić osobiście, przynosząc je do stacjonarnego Punktu Obsługi Kandydata, który mieści się w Bibliotece Uniwersyteckiej i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15.

 

Punkt Obsługi Kandydata 

Biblioteka Uniwersytecka 

ul. Oczapowskiego 12B 

10-719 Olsztyn 

 

Dokumenty możesz również wysłać pocztą. Pamiętaj jednak, że liczy się data ich wpływu na uczelnię, a nie data stempla pocztowego. Na kopercie wpisz również nazwę kierunku, na jaki składasz dokumenty. Na potwierdzenie chęci studiowania masz czas do 26 września do godziny 15.  

 

 

Jakie dokumenty dostarczyć? 

Dokumenty, które muszą znaleźć się w kopercie podpisanej kierunkiem studiów, na który je składasz, są: 

  • Podpisane własnoręcznie podanie wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych. Znajdziesz je na koncie rejestracyjnym w IRK, w „Zgłoszeniach rekrutacyjnych”, pod kierunkiem studiów, na który się zapisałeś. Tam znajdziesz link „Dokumenty i dalsze kroki”, w którym zamieszczone jest podanie na studia. 

  • Xero świadectwa dojrzałości (nowa matura, stara matura, IB, EB) potwierdzone za zgodność z oryginałem przez notariusza lub pracownika Punktu Obsługi Kandydata (możesz to zrobić na miejscu). 

  • 1 fotografię zgodną z wymogami zdjęcia do dowodu osobistego, opisaną imieniem i nazwiskiem oraz nr ID z IRK. 

Po dostarczeniu dokumentów staniesz się studentem lub studentką UWM. Oficjalną informację o tym, otrzymasz elektronicznie, na skrzynkę z wiadomościami w IRK.  

 

 

Mam pytania – z kim rozmawiać? 

Jeśli będziesz miał(-a) jakiekolwiek pytania dotyczące naboru na studia, skorzystaj z infolinii rekrutacyjnej. Dzwoń pod numer (89) 524 50 80, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Najwięcej informacji znajdziesz jednak na stronie rekrutacyjnej. To tam zamieszczony jest harmonogram rekrutacji, czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Odwiedź również naszą stronę uniwersytecką, aby być na bieżąco z uczelnianymi wydarzeniami i wiadomościami. 

Ostateczna lista wszystkich kandydatów pojawi się w IRK 27 września. Pozostanie ci już tylko szybkie spakowanie się, bo inauguracja roku rozpoczyna się 2 października, a zajęcia dydaktyczne już następnego dnia. Ze wszystkimi ważnymi terminami zapoznasz się na stronie internetowej, gdzie zamieściliśmy ramową organizację roku akademickiego 2023/2024.