07 Luty 2023

Aktualności


W sobotę 4 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM odbyła się XX, jubileuszowa edycja Mini-konwentu Gier Towarzyskich Gamegrinder organizowanego przez Akademicki Klub Miłośników Fantastyki „Olifant” i Bibliotekę Uniwersytecką UWM.

Ze względu na jubileusz była to edycja „z plusem”, czyli z dodatkowymi atrakcjami – prelekcjami, warsztatami, konkursami i sesjami RPG. Od rana do wieczora Bibliotekę Uniwersytecką odwiedziło prawie 300 osób, co dowodzi popularności hobby, jakim jest granie w gry planszowe. 

- Zainteresowanie grami planszowymi na pewno nie słabnie, bo od kilku edycji odwiedza nas podobna liczba uczestników – jest to mniej więcej 300 osób. Przychodzą do nas zarówno „starzy wyjadacze”, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z graniem w gry planszowe. Często słyszymy takie historie, że ktoś kogoś namówił na przyjście i ten „wsiąknął” na dobre, a ja mogę potwierdzić, że to hobby nie tak łatwo porzucić. Kto raz zagrał w planszówki, będzie w nie grał, dopóki będzie miał z kim – mówi dr inż. Konrad Nowak z Wydziału Nauk Technicznych UWM, opiekun Akademickiego Klubu Miłośników Fantastyki „Olifant”.

Uczestnicy lutowego Gamegrindera mieli do dyspozycji szeroki wachlarz gier, zróżnicowany pod względem wieku gracza oraz stopnia trudności. W związku z tym coś dla siebie znaleźli: trzyletnie dziecko, osoba starsza, początkujący gracze oraz bardzo zaawansowani, którym niestraszne są partie trwające nawet do dziesięciu godzin. Ci, którzy nie znali zasad danej gry, mogli liczyć na pomoc organizatorów, którzy służyli wszelką wiedzą na temat gier.

Akademicki Klub Miłośników Fantastyki „Olifant” organizuje Gamegrindery dwa razy w roku – na przełomie stycznia i lutego oraz w czerwcu. Ponadto podopieczni dr. Konrada Nowaka uczestniczą w organizowaniu wydarzeń związanych z grami planszowymi w Olsztynie – jest to m.in. wydarzenie „Planszówki na zamku”, które powstaje we współpracy z Muzeum Warmii i Mazur.

Osoby zainteresowanie wstąpieniem do „Olifanta”, mogą skontaktować się z klubem za pośrednictwem profilu na Facebooku. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19:00 w Uniwersyteckim Domu Rotacyjnym przy ul. Dybowskiego 7.

mw

Relację z Gamegrindera można obejrzeć także na >>> profilu uniwersyteckim w serwisie YouTube.

Rodzaj artykułu