13 Września 2023
Sprawdź, czy możesz podjąć naukę w tej formie, jakie są zasady kwalifikacji oraz jakie kierunki oferuje UWM.
Studia podyplomowe to inwestycja w przyszłość. Szczególnie, jeśli poza doświadczeniem zawodowym, zależy ci na dodatkowym wykształceniu.
Studia podyplomowe na UWM – dla kogo?
Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób, które mają już wykształcenie wyższe (co najmniej licencjackie) i dalej chcą rozwijać swoje kompetencje w wybranej dziedzinie. Ta forma nauki jest doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy, a także poszerzenia horyzontów i znajomości zawodowych. Dlatego na studia podyplomowe najczęściej decydują się osoby, które już pracują, chcą poszerzyć swoje możliwości i zadbać o swoją przyszłość.
Czym różnią się studia podyplomowe od zwykłych studiów?
Studia podyplomowe na UWM trwają nie krócej niż dwa semestry. Są płatne, ale niektóre kierunki uruchamiane są przy współudziale podmiotów i organizacji zewnętrznych, co umożliwia uzyskanie dofinansowania. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w cyklu sobotnio-niedzielnym. Warunkiem ukończenia studiów jest otrzymanie w określonym terminie wszystkich zaliczeń i/lub zdanie egzaminów z przedmiotów objętych planem studiów oraz zdanie egzaminu końcowego.
Oferta studiów podyplomowych na UWM
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to renomowana instytucja, która oferuje szereg atrakcyjnych studiów podyplomowych. Pełna oferta kształcenia na rok akademicki 2023/2024 znajduje się na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Programy studiów dostosowane są do wymagań rynku pracy, potrzeb zawodowych oraz spełniają najwyższe europejskie standardy. Wykładowcy, prowadzący zajęcia, to doświadczeni pracownicy naukowo-badawczy, eksperci w swoich dziedzinach. Dzięki temu masz pewność, że zdobywasz wiedzę od najlepszych.
Jak dostać się na studia podyplomowe na UWM?
Szczegółowe zasady kwalifikacji na studia podyplomowe, prowadzone na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, publikowane są na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów oraz na stronach internetowych wydziałów, Filii i Szkoły Zdrowia Publicznego. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe na UWM, powinni, za pośrednictwem systemu IRK, złożyć odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych. Warunkiem kwalifikacji na studia podyplomowe jest spełnienie kryteriów kwalifikacyjnych, opisanych przy wybranym w IRK kierunku kształcenia. O przyjęciu najczęściej decyduje kolejność zgłoszeń.
Dlaczego warto studiować na UWM?
Wybór UWM w Olsztynie gwarantuje wysoką jakość kształcenia, pod okiem doświadczonych wykładowców oraz atrakcyjną ofertę programów. Studia podyplomowe to inwestycja w lepszą przyszłość zawodową i osobistą. To również doskonała okazja dla osób pracujących, które pragną podnieść swoje kompetencje i poszerzać zakres umiejętności.
Podjęcie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim otwiera nowe możliwości w dotychczasowej pracy, a nawet pozwala na zmianę ścieżki kariery.