30 Maja 2023

Wydarzenia

Katedra Kryminologii i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Studenckie Koło Naukowe Kryminologii "Vestigium" zapraszają studentów, doktorantów oraz młodych pracowników nauki do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Dzieje polskiej myśli kryminologicznej", która odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca. "Wiadomości Uniwersyteckie" objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Celem konferencji jest podsumowanie i zaprezentowanie wyników badań, przeprowadzonych przez zespół grantowy oraz upowszechnienie dziedzictwa naukowego polskiej kryminologii.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach - 31 maja 2023 r. w godz. 8-16 w Olsztynie auli C1 na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM (Regionalne Centrum Informatyczne) oraz 31 maja (od godz. 16) - 2 czerwca w hotelu w Starych Jabłonkach.

Informacje, program dostępne są na stronie Wydziału Prawa i Administracji UWM.

Transmisja online: https://meet.google.com/pcf-pufk-nby

Komitet Naukowy:

prof. dr hab. Wiesław Pływaczewski, Kierownik Projektu Badawczego, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie;

prof. dr hab. dr h.c. Emil Pływaczewski, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa;

prof. dr hab. Irena Rzeplińska, Uniwersytet Warszawski;

prof. dr hab. Katarzyna Laskowska, Uniwersytet w Białymstoku;

prof. dr hab. Ewa Monika Guzik-Makaruk, Uniwersytet w Białymstoku;

prof. dr hab. Jan Widacki Krakowska, Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego;

prof. Chris Eskridge, University of Nebraska (Omaha, USA);

dr hab. Dagmara Woźniakowska-Fajst, Uniwersytet Warszawski;

dr hab. Jarosław Dobkowski, prof. UWM, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie;

nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie;

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego: dr Joanna Narodowska, UWM.

Konferencja zrealizowana jest w ramach Projektu „Interdyscyplinarne Forum Doskonałości Naukowej. Konkurencyjność-Mierzalność-Innowacja. Umiędzynarodowienie dziedzictwa polskiej myśli kryminologicznej i zwiększenie rozpoznawalności jej osiągnięć”, finansowanego w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „DIALOG” w latach 2020-2023 (nr rej. DIALOG 0071/2019).

Plakat konferencji kryminologów, mat. organizatorów.