20 Sierpnia 2024

Wydarzenia

Już 1 września minie rok od otwarcia dla zwiedzających Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego "Kortosfera". To jedyne w Polsce centrum nauki usytuowane przy uniwersytecie. "Kortosfera" zaprasza do naukowego świętowania swoich pierwszych urodzin. Na zwiedzających czekają różne atrakcje. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Nadrzędną misją "Kortosfery" jest popularyzacja nauki. Od pierwszego dnia funkcjonowania cieszy się zainteresowaniem zwiedzających i pierwsze urodziny są okazją, by im podziękować. Organizatorzy zapraszają 1 września od godz. 10.00. do wspólnego świętowania na Dybowskiego 11.

W programie:

• Laboratorium Wysokich Energii: Weź udział w niesamowitym pokazie związanym z elektromagnetyzmem (od 7. roku życia).
  • OPEN LAB – mikroskopy: Poznaj fascynujący świat mikroorganizmów.
  • Laboratorium Sekrety Żywności – PREMIERA: Odkryj tajemnice żywności, dowiedz się, jak wykryć składniki odżywcze oraz sprawdź jakość i świeżość wybranych produktów spożywczych (od 7. roku życia).
  • Strefa gier logicznych: Rozwiązuj łamigłówki, testuj swoje umiejętności i baw się w gronie rodziny i przyjaciół.
  • Wykład dr inż. Joanny Ciborowskiej: Moje wybory żywieniowe –  czy emocje decydują o tym, co jem?
  • Łaziki i Photony: Zajrzyj w fascynujący świat technologii.
  • Mobilne planetarium: Wybierz się z nami w niezwykłą podróż po planetach i gwiazdach.
  • Malowanie buziek: Kolorowa atrakcja dla dzieci i dorosłych.
  • Koncert Jazz Quartet: Marcin Urban –  piano, Konrad Żołnierek –  kontrabas, Łukasz „Banan” Banaszkiewicz –  saksofon, Daniela Bałabańska –  wokal.
  • Koncert zespołu Klint: Zapewnią muzyczne doznania na najwyższym poziomie!
  • Pokaz ognia: Niezapomniane widowisko pełne emocji!
  • Pokazy chemiczne przy Wahadle.
  • Teleskop słoneczny: Obserwuj Słońce z bliska i poznaj jego sekrety.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują darmowe wejściówki.

27.08 rusza odbiór DARMOWYCH wejściówek na urodziny "Kortosfery". Od tego dnia w kasach obiektu można odebrać opaskę na tury zwiedzania oraz na atrakcje dodatkowo biletowane: Laboratorium „Sekrety Żywności, czyli składniki odżywcze w roli głównej”, Laboratorium Wysokich Energii oraz Mobilne planetarium. Liczba miejsc ograniczona!

Wydarzenie składa się z 4 bloków. Aby uczestniczyć w kolejnym bloku, można wymienić opaskę w kasach przy głównym wejściu.

Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie "Kortosfery" i na jej profilu na FB.

----

Z okazji urodzin polecamy także relację z zeszłorocznego otwarcia Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM ---> Kortosfera oficjalnie otwarta.