06 Marca 2023

Wydarzenia

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na spotkanie autorskie książki "24. WIERSZE UKRAIŃSKIE I POLSKIE" autorstwa Iryny Betko i Zbigniewa Chojnowskiego, które odbędzie się 16 marca 2023 r. o godz. 13:15 w sali 116 w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie (ul. Oczapowskiego 12B). Słowo wprowadzające wygłosi Igor Hrywna.

Książka składa się z sześciu wierszy ukraińskich Iryny Betko, które Zbigniew Chojnowski przełożył na język polski, a także z sześciu wierszy Zbigniewa Chojnowskiego, które Iryna Betko przetłumaczyła na język ukraiński. Pozycja zawiera także eseje obojga autorów, bibliografię literatury ukraińskiej po polsku oraz obrazy ikoniczne artysty malarza Georgija Snopkova. Teksty zawarte w książce dotyczą kultury, historii i współczesności Ukrainy oraz polsko-ukraińskich relacji.

Iryna Betko i Zbigniew Chojnowski są literaturoznawcami. Pracują na Wydziale Humanistycznym UWM.

Plakat wydarzenia spotkanie autorskie