14 Listopada 2023

Wydarzenia


Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarcznym zaprasza chętnych studentów, absolwentów i przedsiębiorców na panel dyskusyjny i warsztaty, które odbędą się 16.11.2023 r. w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia (ul. Prawocheńskiego 9 Olsztyn, sala 2A).

Podobno najlepiej uczyć się na swoich błędach, a gdyby tak spróbować uczyć się na cudzych? Podczas debaty organizatorzy "Biznesowych strachów" porozmawiają z gośćmi, czy jest to możliwe. W trakcie warsztatu z kolei będzie można zastanowić się, jak weryfikować ryzyko biznesowe. 

Poniżej szczegółowy program wydarzenia 16 listopada:
09:45-10:00 - rejestracja i kawa na dobry początek dnia;
10:00-11:45 - debata: Padłeś? Powstań! O tym jak napotkane trudności przekuć w zawodowy sukces opowiedzą absolwenci UWM w Olsztynie;
11:45-12:00 - przerwa i chwila na złapanie oddechu przed kolejną dawką wiedzy;
12:00-13:45 - warsztat: Zarządzanie ryzykiem w firmie, czyli kiedy skok na głęboką wodę opłaca się w biznesie;
13:45-14:00 - ostatnia szansa na wymianę poglądów i wizytówek przy kawie.


Podczas debaty, którą poprowadzi Urszula Sobierajska z Sekcji ds. Absolwentów CWO, goście spróbują odpowiedzieć na pytania:


- Dlaczego z pierwszym biznesem jest jak z pierwszym naleśnikiem?
- Co robić z kłodami pod nogami?
- Jak podnieść się z kolan po porażce?
- Czy da się uczyć na cudzych błędach?

Gośćmi wydarzenia będą przedsiębiorczy absolwenci UWM w Olsztynie:


Agnieszka Tkacz - Walk the Change,
Pawel Harajda - Fundacja Więcej niż Jeziora,
Barbara Michałowska - Corab S.A.,
Marcin Merchel - Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UWM w Olsztynie,
Maciej Kryczka - Psychoterapia z Sensem.


Warsztat dot. zarządzania ryzykiem poprowadzi przedstawiciel Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie. Ta część wydarzenia poświęcona będzie decyzjom - kiedy warto podejmować ryzyko, a kiedy lepiej odpuścić, jak to weryfikować, jak uczyć się na dotychczasowych doświadczeniach, aby przy podejmowaniu decyzji minimalizować ryzyko.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w listopadzie obecnie w 200 krajach. Każdego roku organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania startupów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych. Więcej informacji nt. inicjatywy oraz organizowanych wydarzeniach można przeczytać na stronie internetowej. 


Zainteresowane osoby zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego - ilość miejsc ograniczona.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a wydarzenie organizowane jest w ramach działań sieci Enterprise Europe Network.

Biznesowe strachy grafika

 

inf. organizatorów 

Rodzaj artykułu