W Galerii Dobro Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie można podziwiać fotografie prof. Krzysztofa Kuprena. Fotografia to jedna z dwóch głównych pasji profesora. Drugą jest nauka, m.in. analiza społecznych, ekonomicznych i prawnych aspektów funkcjonowania i rozwoju gospodarki rybackiej (w szczególności wędkarstwa) i łowieckiej.
Po sześciu latach do Kortowa wraca Bieg Uniwersytecki! Jego szósta edycja odbędzie się w niedzielę 9 czerwca. To jedno z wydarzeń związanych z obchodami 25-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Aby wziąć udział w tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie internetowej.
Matura coraz bliżej. Po długim weekendzie majowym, 7 maja o godz. 9:00, uczniowie przystąpią do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Co warto jeszcze sobie przypomnieć i jak wykorzystać ostatnie dni przed egzaminem dojrzałości, mówi mgr Wiesława Zielińska z Katedry Literatury Polskiej na Wydziale Humanistycznym UWM.
Po zimowej przerwie działanie wznawiają korty tenisowe znajdujące się na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do 5 maja trwa specjalna promocja z okazji inauguracji sezonu tenisowego.
Wydział Teologii UWM powstał w 1999 roku, dlatego wspólnie z Uniwersytetem świętuje on swój jubileusz. Z okazji 25-lecia w dniach 6-8 maja w Rzymie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa. Organizatorzy poświęcają ją kardynałowi Stanisławowi Hozjuszowi, postaci, która ma silny związek z naszym regionem. O historii teologii na Warmii rozmawiamy z ks. dr. hab. Markiem Żmudzińskim, prof. UWM i dziekanem wydziału.
Studenci z UWM po raz kolejny odnieśli sukces na Międzynarodowym Konkursie Sensorycznym. To europejskie mistrzostwa w rozpoznawaniu produktów mlecznych. Konkurs był potwierdzeniem wiedzy i umiejętności studentów Wydziału Nauki o Żywności.
AZS UWM Olsztyn wygrał w Lublinie finałowy turniej barażowy o awans do siatkarskiej II ligi. Drużyna prowadzona przez Pawła Borkowskiego pokonała 3:0 PTPS-ZSS Człuchów, 3:0 AKS Karol KUL i również 3:0 AS Stal Nysa.
Wydział Geoinżynierii UWM we wtorek 14 maja świętuje Dzień Geoinformatyka. Podczas konferencji naukowej będzie można zapoznać się z zastosowaniem geoinformatyki oraz dowiedzieć się o nowych technologiach i narzędziach geoinformatycznych. Dzień Geoinformatyka to nie tylko okazja do nauki, ale także do inspirujących rozmów i budowania współpracy między nauką a praktyką. Tegoroczna edycja konferencji jest okazją do świętowania ukończenia studiów przez pierwszych absolwentów geoinformatyki na UWM.
Dzięki Otwartemu Budżetowi Akademickiemu w Kortowie pojawiła się możliwość gry w disc golfa. W dniach 4-5 maja infrastruktura ta zostanie wykorzystana podcza WARMIA I MAZURY DISC GOLF SERIES: edycja WARMIA UWM OPEN. W kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o medale powalczy 80 zawodniczek i zawodników.

Subscribe to