19 Września 2023

Wydarzenia


Wszyscy, którzy chcą się przekonać, jak fascynujący jest świat laboratoriów i pracowni, powinni czym prędzej zapisać się na 21. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Tegoroczna edycja święta wszystkich, którzy mają w sobie potrzebę odkrywania, odbędzie się w dniach 20-22 września 2023.

ODNiS organizowane są przez Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera, a ich tematami przewodnimi są astronomia i postać Mikołaja Kopernika. Nie zabraknie też spotkań z wiedzą z innych dziedzin!

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki to trzy dni pełne fascynujących wykładów, inspirujących wystaw, ciekawych pokazów oraz wiele innych atrakcji. To wydarzenie to doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę, odkryć nowe pasje i spędzić czas w towarzystwie pasjonatów nauki i sztuki!

Jak informują organizatorzy na profilu wydarzenia, program tegorocznej edycji został podzielony na pięć paneli tematycznych:

- TAJEMNICE ŚWIATA (biologia, chemia, geografia, zmiany klimatyczne, energia odnawialna, ekologia);

- ZDROWE ŻYCIE (żywienie, medycyna, sport, psychologia, ochrona środowiska);

- ŚWIAT TECHNOLOGII (geoinżynieria, teleskopy, kosmos, fizyka, matematyka, informatyka, nauki techniczne, kryminalistyka, transfer technologii);

- SZTUKA W NAS (literatura, film, teatr, malarstwo, grafika, muzyka, taniec);

- ŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO (nauki ekonomiczne, polityczne, społeczne, prawo). 

Przykładowe tematy zajęć:

  • Zaangażuj swój umysł przy planszy;
  • 3 x Z o grzybach - Zobaczyć, Zrozumieć, Zapamiętać;
  • Folia biodegradowalna z ziemniaka - czy to możliwe?
  • Oceń skażenie naszego środowiska;
  • Hologram, rzeczywistość rozszerzona i wirtualna, kino 3D - wizualizacje od przyrody do nieruchomości.

Program i zapisy dostępne są na stronie internetowej wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc. Zajęcia będą odbywać stacjonarnie i zdalnie. 

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera.

 

21. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki to trzydniowy festiwal popularnonaukowy, który daje możliwość spotkania się z prawdziwą nauką, uświadomienia sobie roli nauki w życiu i jej wpływu na rozwój gospodarczy i społeczny regionu. Organizatorzy przekazują zarówno młodszym, jak i starszym wiedzę oraz wskazują możliwości płynące z badań naukowych, przybliżają, urealniają i motywują do działania, wytyczają drogę do podniesienia poziomu wiedzy, a co za tym idzie, możliwości rozwoju.

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu "Społeczna odpowiedzialność nauki II"

 

Rodzaj artykułu