25 Maja 2023

Aktualności


Trwa 62. edycja Kortowiady, juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W czwartek (25 maja) studenci odebrali klucze do miasta i Uniwersytetu, co oznacza, że aż do soboty Kortowo będzie miejscem wyjątkowego festiwalu studenckiego. W planach są koncerty cenionych artystów, wydarzenia integrujące społeczność akademicką oraz uniwersytecka strefa spotkań, w której rozmawiać będziemy m.in. z Radkiem Kotarskim i Karolem Wójcickim.

SOBOTA (27 MAJA)

Po dwóch dniach pełnych wypełnionych koncertami i spotkaniami na studentów UWM i wszystkich biorących udział w Kortowiadzie 2023 czekał... kolejny taki! Ostatniego dnia olsztyńskich juwenaliów na scenie na plaży kortowskiej zaplanowano koncerty kolejnych gwiazd. W programie: Julia Rocka, Igo, Kult, Gibbs oraz Sarius.

Sobotni koncery na Kortowiadzie 2023 - widok z drona
Fot. Michał Orłowski
Fot. Katarzyna Wróblewska
Igo na scenie Kortowiady
Fot. Katarzyna Wróblewska

 

Strefa UWM: rozmowy zupełnie serio i występy z przymrużeniem oka

Uniwersytecka strefa ponownie stanie się miejscem spotkań z przedstawicielami UWM i artystami Kortowiady, a także występami stand-uperów.

O godz. 18 pod uniwersyteckim kolorowym namiotem pojawią się psycholog dr Piotr Markiewicz i wiceprezeska koła suicydologów Olga Michalik. Daria Bruszewska-Przytuła z "Wiadomości Uniwersyteckich" pytała ich o niepokojące dane przytaczane w raporcie "Młode głowy", z których wynika, że zdrowie psychiczne młodzieży jest zagrożone.

Piotr Markiewicz i Olga Michalik
Piotr Markiewicz i Olga Michalik
Fot. Katarzyna Wróblewska

Była też mowa o depresji i o tym, jak i gdzie szukać pomocy. Uczestnicy spotkania pytali z kolei m.in. o to, jak rozpoznać myśli samobójcze, czy medycyna niekonwencjonalna może wspierać osoby chorujące na depresję i o to, czy media powinny informować o samobójstwach.

Uczestnicy spotkania w Strefie UWM
Fot. Katarzyna Wróblewska

Piotr Szauer z Radia UWM FM (którego reporterzy przygotowali także >>> radiowe podsumowanie olsztyńskich juwenaliów) do rozmowy zaprosił z kolei Julię Rocką, artystkę tegorocznej Kortowiady. Była okazja na zadanie jej pytań i wspólne zdjęcia.

Julia Rocka i Piotr Szauer w Strefie UWM
Julia Rocka i Piotr Szauer
Fot. Katarzyna Wróblewska
Julia Rocka z uczestnikami Kortowiady w Strefie UWM
Julia Rocka z uczestnikami Kortowiady w Strefie UWM

 

O dobry humor osób odwiedzających uniwersytecki namiot zadbali też stand-uperzy: Damian Skóra i Bartosz Zalewski.

Damian Skóra w Strefie UWM na Kortowiadzie
Stand-uper Damian Skóra w Strefie UWM na Kortowiadzie
Fot. Katarzyna  Wróblewska

 

Strefa UWM w Kortowie - widok z drona
Strefa UWM na Kortowiadzie 2023 
Fot. Michał Orłowski
Strefa gier w stylu retro
Strefa gier w stylu retro
Fot. Katarzyna Wróblewska

 

Strefa gier w stylu retro
Fot. Katarzyna Wróblewska

 

Kortowo - widok z góry
Fot. Michał Orłowski

 

Rektorzy i organizatorzy na scenie Kortowiady 2023 Fot. Wojciech Fabiszewski
Rektor, prorektorzy i organizatorzy na scenie Kortowiady 2023
Fot. Wojciech Fabiszewski/Kortowiada

 

Studencka integracja

Sobota na Kortowiadzie rozpoczęła się od Boju Akademików, w którym ostatecznie zwycięstwo przypadło mieszkańcom DS 3. Drugie miejsce zajął akademik nr 7, a trzecie wywalczyła ekipa z DS 4.

Bój Akademików: bieg w workach
Fot. Janusz Pająk

 

GALERIA ZDJĘĆ >>> BÓJ AKADEMIKÓW

 

Na terenie zielonym między DS4 i DS6 od godz. 15 zaplanowano drugi Turniej Flanek Sportowych.

Turniej Flanek Sportowych na Kortowiadzie 2023
Turniej Flanek Sportowych na Kortowiadzie 2023
Fot. Kortowiada/Szymon Jagielski

 

Przy Centrum Konferencyjnym po południu na fanów rywalizacji bez wysiłku fizycznego czekał Festiwal Gier Planszowych z Turniejem Karcianek w roli głównej.

Festiwal Gier Planszowych
Fot. Kortowiada/Agata Kaluszkiewicz

 

Na wieczór Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego i Fundacja Samorządu Studentów - główni organizatorzy Kortowiady 2023 - zaplanowali kino pod chmurką. Sobotnimi propozycjami były "Ted" i "Kiler".

W programie juwenaliów olsztyńskich znalazła się także kolejne impreza z cyklu Silent Party. W namiocie przy Centrum Konferencyjnym bawili się miłośnicy tańca w słuchawkach na uszach, czyli najbardziej przyjaznej "ciszolubnemu" otoczeniu zabawie. 

 

Kortowo - widok z drona
Fot. Michał Orłowski

 

PIĄTEK (26 MAJA)

Poszukiwania kortowiadowych siłaczy i... drugich połówek

I dla, którzy odliczają czas do wieczornych koncertów, i dla, którzy nie mogą się doczekać spotkań z naukowcami, artystami i stand-uperami, Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego przygotowała kilka atrakcji na piątkowe przed- i popołudnie.

Piątek na Kortowiadzie rozpoczął się sportowo. Kortostrong to zawody siłowe, a w ich przygotowanie włączył się w tym roku także Wydział Nauk Technicznych. Jak mówią organizatorzy, warto jest robić wszystko, co łączy studentów.

Na zawody zapisało się ok. 40 osób, w tym dwie dziewczyny. Trzeba było tylko wypełnić formularz i zgłosić chęć udziału. Nie było żadnych dodatkowych kwalifikacji.

Kortostrong - Kortowiada 2023
Fot. Janusz Pająk

Na Kortostrong wyłaniamy najsilniejszego studenta UWM. Konkurencje czerpiemy bezpośrednio z zawodów Strongmen. W tym roku uczestników czeka przerzucanie opony, trzymanie kettla, martwy ciąg na czas (trzymanie sztangi), spacer farmera, przeciąganie samochodu, rzucanie worków z piaskiem na przyczepę – mówił przed rozpoczęciem zawodów „Wiadomościom Uniwersyteckim” Piotrek Król, koordynator sportu na Wydziale Nauk Technicznych. – Koordynatorem jestem po raz pierwszy. Dla niektórych uczestników wyzwaniem może być kondycja po wczorajszym programie Kortowiady. Dzisiaj zmagania może też utrudniać temperatura, ponieważ jest bardzo ciepło.

Uczestnicy są głownie z kierunków technicznych i informatycznych. Zgłosiły się także osoby, które nie są studentami albo studiują na innych uczelniach – mówi Maria Liszewska z WNT, organizatorka. I dodaje: - Jeśli ktoś z publiczności będzie zainteresowany zawodami, może wziąć udział w jednej wybranej konkurencji. Z widzów zgłosiły się już pierwsze osoby, ale podchodzą kolejne.

Nie jestem studentem UWM, dopiero zdaję w tym roku maturę – mówi Mateusz Warcaba, ochotnik, który ciągnął samochód. –  Ciągnięcie dwóch ton na plecach nie było łatwe. Myślę, ze to nie kwestia siły fizycznej, ale siły woli. Jeżeli jest motywacja, to nawet jakby to były trzy tony, to można dać radę. Było warto.

Kortostrong - Kortowiada 2023
Fot. Janusz Pająk

Wychowałem się w Olsztynie i wiem, że Kortowiada to zawsze fajne doświadczenie – mówi Rafał Gutlewski, student I roku kognitywistyki na Uniwersytecie Warszawskim. I dodaje: – Zabrałem ze sobą znajomych z Warszawy. Nie startowałem wcześniej w takich dyscyplinach, trenowałem jedynie judo.

Kolega Rafała pochodzi z Rzeszowa, ale studiuje w Warszawie optykę i optometrię. Przyjechał, by kibicować.

– To są moje pierwsze zawody. Nie mam w takiej dyscyplinie doświadczenia. Według mnie najciekawsze będzie ciągnięcie samochodu – uważa Łukasz Formicki, student I roku weterynarii.

– Startowałem rok temu w Kortostrong, Nie zająłem wtedy wysokiego miejsca. Przygotowywałem się pod inne zawody i chcę spróbować swoich sił – mówi Hubert Przepiórka, student II rok mechatroniki. I dodaje: – Rok temu była świetna zabawa. Było ciężko, ale poznałem świetnych ludzi i wydarzenie wspominam bardzo dobrze. Uważam, że to ciekawy punkt w programie Kortowiady, bo jest okazja, żeby sprawdzić się od strony fizycznej.

Kortostrong - Kortowiada 2023
Fot. Janusz Pająk

Zwycięzcami w zawodach siłaczy okazali się:

I miejsce: Wiktor Hoffer

II miejsce: Jakub Kordek

III miejsce: Kacper Pietrusiewicz

 

>>> GALERIA ZDJĘĆ: KORTOSTRONG

 

W piątek uczestników Kortowiady czekało jeszcze m.in. wydarzenie pod hasłem Speed Dating , które odbywało się od godz. 15:00 w namiocie przy Centrum Konferencyjnym i które cieszyło się dużą popularnością.

 

.

 

Od godz. 19 fani kina mieli szansę obejrzeć filmy "Lara Croft: Tomb Raider. Kolebka życia" oraz "Dziennik Bridget Jones".

Po raz kolejny będzie też można bawić się na Silent Party. W namiocie przy Centrum Konferencyjnym za konsolami staną DJ Wajs, DJ Cezar, DJ Speed oraz DJ TONA H.

Fot. Kortowiada/Kaja Bandura 
Fot. Kortowiada/Kaja Bandura

Warto też pamiętać, że o godz. 17 ponownie otworzą się bramy festiwalu, a na scenie na plaży kortowskiej wystąpią Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kaminski, White 2115 oraz Oki.

 

Silent Party Fot. Kortowiada/Maciej Piórek
Fot. Kortowiada/Maciej Piórek

 

Piątkowa Strefa UWM na Kortowiadzie: naukowo i w dobrym humorze

„Spotkamy się w Kortowie” - zachęcają po raz kolejny przedstawiciele uniwersyteckiego Centrum Marketingu i Mediów, zapraszając do Strefy UWM na Kortowiadzie.

Strefa UWM na Kortowiadzie
Strefa UWM - Kortowiada 2023
Fot. Katarzyna Wróblewska

O sztucznej inteligencji Daria Bruszewska-Przytuła z "Wiadomości Uniwersyteckich" rozmawiała z dr. Jackiem Sobotą, filozofem i pisarzem science fiction z Wydziału Humanistycznego, oraz mgr. inż. Tomaszem Krzywickim z Wydziału Matematyki i Informatyki, który w 2022 opublikował w Wydawnictwie UWM książkę pt. "Systemy uczące się. Sztuczne sieci neuronowe i uczenie głębokie".

dr Jacek Sobota
Dr Jacek Sobota
Fot. Katarzyna Wróblewska

Dr Sobota mówił o etycznych dylematach towarzyszących rozwojowi sztucznej inteligencji. Do zobrazowania rozterek tego typu posłużył się przykładem autonomicznych samochodów - programując je, specjaliści muszą podjąć np. decyzję dotyczące tego, kogo - w razie zagrożenia wypadkiem - auto ma chronić priorytetowo: pasażerów czy przechodniów?

Tomasz Krzywicki, który na Uniwersytecie zajmuje się rozwiązaniami dla medycyny (a konkretnie: okulistyki), mówił z kolei m.in. o tym, przed jakimi wyzwaniami stoją współcześni informatycy.

Tomasz Krzywicki w Strefie UWM
Tomasz Krzywicki
Fot. Katarzyna Wróblewska

 

O godz. 18 gościem specjalnym UWM był Karol Wójcicki, który podzielił się z uczestnikami juwenaliów swoją pasją do astronomii. Opowiadał o "polowaniu" na zaćmienia i towarzyszących im zachwytach.

Karol Wójcicki w strefie spotkań UWM
Fot. Katarzyna Wróblewska

Założyciel kanału "Z głową w gwiazdach" mówił o tym, dlaczego gotów jest przejechać pół świata, by przez minutę podziwiać niezwykłe zjawisko na niebie i dlaczego zorze w Polsce nie robią już na nim takiego wrażenia, jak było to w przeszłości.

Michał Szczygieł i Piotr Szauer
Michał Szczygieł i Piotr Szauer
Fot. Katarzyna Wróblewska

Tego dnia stand-up zaprezentował Adam Sobaniec, a do strefy na spotkanie z fanami zajrzały kolejne gwiazdy juwenaliów.

Stand-up w Strefie UWM

 

Strefa UWM - program

 

CZWARTEK (25 MAJA)

 

Parada rozpoczęła olsztyńskie juwenalia

Parada Wydziałów rozpoczęła w czwartek święto studentów UWM. Zaszczyt poprowadzenia wielokolorowego orszaku z olsztyńskiej starówki w stronę Kortowa przypadł Wydziałowi Medycyny Weterynaryjnej. To nagroda za wygraną Ligę Wydziałów.

 

Jak co roku w paradzie brali udział studenci wszystkich wydziałów. Towarzyszyli im także koleżanki i koledzy spoza uczelni, a także wykładowcy i pracownicy UWM. Wiele z osób dochowało tradycji i przemarsz ulicami Olsztyna odbywało w wyjątkowo kreatywnych przebraniach.

Parada Wydziałów 2023
Fot. Michał Orłowski

 

Studenci UWM chętnie biorą udział w Paradzie Wydziałów. Ewa, która studiuje zootechnikę na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt podkreśla, że ważna jest integracja i to, że wszyscy idą razem . – To moja druga parada – zaznacza studentka.

– Najfajniejsi w tej paradzie są ludzie i zabawa – dodaje jej kolega z WBZ, Miłosz, który idzie po raz szósty.

Ci, którzy brali udział w wydarzeniu po raz pierwszy, byli pod dużym wrażeniem.

– Nie spodziewałem się, że będzie tak dużo ludzi. Dla mnie to coś niespotykanego – tyle młodych ludzi jednocześnie, stroje, przebrania – mówi Piotrek z II roku ekonomii, debiutujący w roli uczestnika parady.

– Jest niezapomniany i wyjątkowy klimat. Nigdzie takiego nie ma. Ta impreza łączy ludzi. Polecam wszystkim. Chciałabym być tutaj za rok i za dwa, a także wtedy, jak już nie będę studiować – mówi Zuzia ze Szkoły Zdrowia Publicznego. To jej I rok studiów i pierwsza parada.

Studenci w przebraniach
Fot. Janusz Pająk

Zdaniem studentów Parada Wydziałów może mieć też znaczenie... poznawcze.

– Takie parady to najlepsza okazja, by przejść się po Olsztynie i zobaczyć miasto z innej perspektywy i z innymi dodatkami (śmiech). Najważniejsza jest dobra zabawa – zaznacza Jan z III roku ekonomii.

- Jest zabawa i jest śmiesznie. Najbardziej podoba mi się otwartość ludzi. Nieważne, kto skąd jest, dobrze się razem bawimy – mówi Michał Gotowski, student historii. I dodaje, że chociaż studiuje już na czwartym roku, z powodu pandemii jest to dopiero jego druga parada.

Z paradą związane jest także przejęcie władzy przez studentów. Jej symboliczne przekazanie nastąpiło dwukrotnie. Najpierw, jeszcze na starówce, klucz do miasta wręczył przewodniczącej Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego prezydent Olsztyna.

 

Przekazanie władzy - prezydent Olsztyna i Aleksandra Siwiecka
Fot. Janusz Pająk

Potem, już w Kortowie, swoją rektorską togę i klucz do Uniwersytetu przekazał Aleksandrze Siwieckiej rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski. Zanim jednak klucz wylądował w rękach przewodniczącej RUSS, rektor podziękował samorządowi studenckiemu za przygotowanie juwenaliów. 

- Niech Kortowiada trwa do końca świata i jeden dzień dłużej - sparafrazował słowa Jurka Owsiaka prof. Przyborowski. I żartobliwie dodał: - Ale tylko do soboty.

 

 

- Bawcie się dobrze i bezpiecznie. Pokażcie całemu światu, co oznacza studiować i bawić się w Kortowie - apelował rektor do zebranych w kampusie UWM studentów. I zaintonował fragment popularnej piosenki: - "Bo jak nie my, to kto?".

- Kortowo jest nasze! Oficjalnie rozpoczynamy 62. juwenalia olsztyńskie - oznajmiła Aleksandra Siwiecka, trzymając w ręce symbol studenckiej władzy nad miasteczkiem uniwersyteckim. - Bawcie się dobrze do soboty! 

Aleksandra Siwiecka, Sławomir Przybyliński i Jerzy Przyborowski
Fot. Janusz Pająk

 

Kosmiczna Kortowiada

Kortowiada, której hasłem przewodnim jest w tym roku kosmos, to przede wszystkim muzyczne wydarzenie. O godz. 17 otwarte zostały bramy festiwalu, a o 17:30 rozpoczął się pierwszy koncert. Na scenie, która podobnie jak rok temu stanęła na plaży kortowskiej: Zalia, bryska, Enej, Mrozu, Białas oraz Molesta Ewenement.

Koncert podczas Kortowiady 2023
Fot. Katarzyna Wróblewska

W programie tegorocznych juwenaliów jest m.in. 16 koncertów, które odbywać się będą na scenie głównej na plaży kortowskiej.

Centrum Marketingu i Mediów UWM zorganizowało z kolei uniwersytecką strefę spotkań, w której gościć będą popularyzatorzy nauki, naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz artyści. Tam też uczestników Kortowiady w dobry nastrój wprowadzać będą stand-uperzy. Przewidziano również nostalgiczną podróż w przeszłość, czyli do świata gier retro.

Radek Kotarski i Daria Bruszewska-Przytuła
Fot. Katarzyna Wróblewska

 

W czwartek w strefie UWM z uczestnikami Kortowiady spotkali się dr inż. Wioleta Chajęcka-Wierzchowska i lek. wet. Remigiusz Gałęcki. Daria Bruszewska-Przytuła z "Wiadomości Uniwersyteckich" rozmawiała z nimi o żywności przyszłości. Pojawiły się więc pytania o wykorzystanie owadów w diecie nie tylko ludzi, ale i zwierząt, o żywność produkowaną w laboratoriach i możliwość wytwarzania jedzenia za pomocą drukarek 3D.

Dr Chajęcka-Wierzchowska z Wydziału Nauki o Żywności przypomniała m.in. o tym, dlaczego zadania związane z ochroną przyrody mobilizują nas dzisiaj do ograniczenia spożywania mięsa. Przytoczyła dane dotyczące wpływu produkcji mięsa wołowego na środowisko. Opowiedziała także o badaniach prowadzonych przez Naukowe Koło Mikrobiologii Żywności „Kocuria”, którego jest opiekunką, a które otrzymało grant na badanie postbiotyków.

Wioleta Chajęcka-Wierzchowska
Fot. Katarzyna Wróblewska

 

Lek. wet. Remigiusz Gałęcki, doktorant z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, mówił z kolei o kwestiach dotyczących bezpieczeństwa żywności, rozprawiając się przy okazji z kilkoma mitami. Zaznaczył m.in., że nie można mówić o tym, iż mięso, które jest w sprzedaży, naszpikowane jest antybiotykami, ponieważ na straży tego stoją właśnie służby weterynaryjne.

Remigiusz Gałęcki
Fot. Katarzyna Wróblewska

 

Gościem dnia w uniwersyteckiej strefie spotkań był Radek Kotarski. W swoim wystąpieniu "Świat za chwilę" popularyzator nauki dokonał m.in. przeglądu najważniejszych innowacji, które mogą wkrótce zmienić życie ludzi i umożliwić im osiąganie celów. Zapytany o kompetencje przyszłości, podkreślał, że ważne jest nie tylko to, czego się uczymy, ale też jak. Umiejętność uczenia się pozwoli nam bowiem pozostawać elastycznymi i sprawnie uzupełniać wiedzę wtedy, kiedy będzie to potrzebne.

Radek Kotarski w strefie spotkań UWM
Fot. Katarzyna Wróblewska

 

Strefa UWM na Kortowiadzie
Fot. Katarzyna Wróblewska

 

Strefa UWM była też przestrzenią przyjazną rozmowom z gwiazdami Kortowiady. Zaproszenie Piotra Szauera z Radia UWM FM przyjęła w czwartek m.in. Zalia. Młoda artystka otworzyła czwartkowy cykl koncertów na scenie głównej juwenaliów w Olsztynie.

Zalia w strefie UWM
Fot. Katarzyna Wróblewska

Czas na spotkanie z uczestnikami Kortowiady znaleźli także twórcy hymnu olsztyńskich juwenaliów. Przedstawiciele zespołu Enej pojawili się w uniwersyteckiej strefie, by porozmawiać z fanami.

Enej w Strefie Spotkań UWM

Pod uniwersyteckim kolorowym namiotem odbywać się będą także występy stand-uperów. W czwartek przed kortowską publicznością wystąpił Cezary Ponttefski.

Fot. Kortowiada/Maciej Piórek
Fot. Kortowiada/Maciej Piórek

W czwartek olsztyńskie juwenalia stoją m.in. pod znakiem wydarzeń integracyjnych. Po Paradzie Wydziałów i Wielkim Kortowskim Karaoke odbył się Bój Wydziałów, w którym zwyciężył Wydział Nauk Technicznych. Drugie miejsce przypadło Wydziałowi Rolnictwa i Leśnictwa, a trzecie Wydziałowi Medycyny Weterynaryjnej.

>>> GALERIA ZDJĘĆ: BÓJ WYDZIAŁÓW

 

Bój Wydziałów
Fot. Janusz Pająk

 

Studenci rywalizowali też w Turniej Flanek Sportowych, a Festiwal Gier Planszowch zgromadził fanów rywalizacji nieco bardziej spokojnej, choć nadal wywołującej ogromne emocje.

 

Wieczorem będzie można pod chmurką obejrzeć film oraz wziąć udział w imprezie Silent Party.

 

 

 

Kortowiada z lotu ptaka
Fot. Michał Orłowski

 

 

 

Program Uniwersyteckiej Strefy Spotkań:

CZWARTEK

17.30-18.00 PANEL UWM: Mielony z owada czy z probówki? Żywność przyszłości - rozmowa z naukowcami UWM: dr inż. Wioletą Chajęcka-Wierzchowską i lek. wet. Remigiuszem Gałęckim

18.00-19.00 GOŚĆ DNIA: Radek Kotarski 

19.30-20.00 SPOTKANIE Z ARTYSTKĄ KORTOWIADY: Zalia

20.30-21.30 STAND-UP: Cezary Ponttefski

22.00-22.30 SPOTKANIE z ARTYSTAMI KORTOWIADY: Enej

 

PIĄTEK

17.30-18.00 PANEL UWM: Czy sztuczna inteligencja jest nieludzka? Potęga i słabość AI - rozmowa z naukowcami UWM: dr. Jackiem Sobotą i mgr. inż. Tomaszem Krzywickim

18.00-19.00 GOŚĆ DNIA: Karol Wójcicki ("Z głową w gwiazdach")

19.00-19.30 SPOTKANIE z artystą Kortowiady

19.30-20.30 STAND-UP: Adam Sobaniec

20.30-21.00 SPOTKANIE z artystą Kortowiady

 

SOBOTA

18.00-18.30 PANEL UWM: Jak dbać o młode głowy? O chorowaniu na smutek (i nie tylko) - rozmowa z przedstawicielami UWM: dr. Piotrem Markiewiczem i Olgą Michalik - przewodniczącą Koła Naukowego Suicydologii

19.00-19.30 SPOTKANIE z artystą Kortowiady

19.30-20.30 STAND-UP: Damian Skóra

20.30-21.00 SPOTKANIE z artystą Kortowiady

21.30-22.30 STAND-UP: Bartosz Zalewski

Więcej o kortowiadowych atrakcjach >>> na stronie internetowej UWM oraz >>> Radia UWM FM.

 

Uniwersytecka Strefa Spotkań - program

 

>>> PODSUMOWANIE KORTOWIADOWEJ ŚRODY

 

Rodzaj artykułu