Gry takie jak Counter-Strike czy League of Legends znane są każdemu pasjonatowi e-sportu. Rada Wydziałowa Samorządu Studenckiego na Wydziale Matematyki i Informatyki organizuje turnieje, w których mogą wziąć udział wszyscy studenci UWM.
Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Wydziału Sztuki zaprasza serdecznie w środę 26 lutego 2025 r. o godz. 18.00 do galerii Wydziału Sztuki Stara Kotłownia na wernisaż wystawy malarstwa Marioli Żylińskiej-Jestadt.
Konrad Bukowiecki, Anastazja Kuś, Kacper Lewalski i Aleksandra Lisowska do igrzysk olimpijskich w Los Angeles będą reprezentować KS AZS UWM Olsztyn. W poniedziałek 24 lutego podpisali nowe umowy z klubem, obowiązujące do 2028 roku. „Bardzo się cieszę, że czołowi sportowcy chcą z nami współpracować” – mówił rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski.

Konrad Bukowiecki wywalczył w Toruniu tytuł halowego mistrza Polski w pchnięciu kulą. W sobotnim konkursie dwukrotnie poprawiał swój najlepszy wynik obecnego sezonu. W piątej kolejce osiągnął 21 metrów i 32 centymetry. W niedzielę trzecie miejsce w biegu na 400 metrów zajęła natomiast reprezentująca również klub AZS UWM Olsztyn Anastazja Kuś.
Wydział Biologii i Biotechnologii oraz Wydział Humanistyczny zapraszają na Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, którego celem jest popularyzacja wiedzy o sowach i ich ochronie.
Nowe tematy, nowe przestrzenie do odkrycia, kolejni znakomici naukowcy, którzy w ramach cyklu wykładów otwartych chętnie podzielą się ze słuchaczami swoimi zainteresowaniami badawczymi i zaproszą ich do świata ciekawej, bliskiej codzienności wiedzy.

II edycja „Naukowych śród na UWM” startuje już 26 lutego!
Prof. Andrzej Koncicki, były dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej oraz prorektor (w latach 2006-2008) Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odebrał ministerialną nagrodę za całokształt dorobku naukowego. Wyróżnienie wręczono mu podczas Gali Nauki Polskiej, która 19 lutego odbyła się w Toruniu.
Czwartki z Humanistyką cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów z regionu. 20 lutego Wydział Humanistyczny UWM odwiedziło ponad trzystu licealistów (z Olsztyna, Elbląga, Iławy, Ostródy, Olecka, ale też Makowa Mazowieckiego). Mogli dowiedzieć się m.in.: czy nasi przodkowie kochali symbole, czym jest C-Eye i co oznacza bycie dojrzałym w komunikacji.
Dr David Barlett z Kogod School of Business, American University, Washington, D.C. oraz dr Lukaš Danko z Tomas Bata University in Zlin byli gośćmi naukowego spotkania zorganizowanego przez Wydział Nauk Ekonomicznych UWM oraz Wydział Geoinżynierii UWM. Seminarium odbywało się w formule online.
Subscribe to