Przed nami ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej. Już 15 października będziemy głosować na kandydatów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do skorzystania z przywileju udziału w wyborach zachęca m.in. Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ze stanowiskiem której zgadza się także Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
O tym, dlaczego warto skorzystać z prawa do głosowania, mówi dr Karolina Tybuchowska-Hartlińska z Instytutu Nauk Politycznych UWM.
Przed rokiem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie opracowany został Plan Równości Płci na lata 2022-2024. Jednym z elementów jego realizacji było przeprowadzenie pogłębionych badań jakościowych dotyczących sytuacji kobiet pracujących na uczelni. Tak powstał opublikowany właśnie raport "Kobiety na Uniwersytecie - równość czy dyskryminacja?". Jego autorami są: specjalistka ds. równouprawnienia prof. Katarzyna Ćwirynkało oraz Rzecznik ds. Równości Szans UWM Mateusz Dampc.
O wykorzystaniu w kuchni roślin z ogródka i trawnika opowiada dr Grzegorz Fiedorowicz – biolog, botanik i mykolog zatrudniony w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody UWM w Olsztynie.
Dr hab. inż. Krzysztof Kupren, prof. UWM na mocy postanowienia prezydenta Polski z 7 września br. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo.
Subscribe to