Dla społeczności akademickiej 28 stycznia był wyjątkową okazją do podziękowania nauczycielom i nauczycielkom akademickim, którzy swoim zaangażowaniem i otwartością zjednują sobie studencką sympatię i wdzięczność. Uroczystą galą został podsumowany plebiscyt Belfer UWM 2025. Statuetka trafiła w ręce prof. dr hab. Niny Smolińskiej z Wydziału Biologii i Biotechnologii.
W środę 28 stycznia poznaliśmy wyniki Otwartego Budżetu Akademickiego. Najwięcej głosów oddanych zostało na Amfiteatr Zieleni. Oznacza to, że za jakiś czas zarówno społeczność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jak i mieszkańcy Olsztyna będą cieszyć się nową przestrzenią do odpoczynku, spotkań i nauki na świeżym powietrzu.
Łukasz Dziubiński, absolwent Wydziału Nauk Technicznych UWM, a obecnie student Szkoły Doktorskiej, zajął I miejsce w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).
Znamy już kwotę, którą w ubiegłym roku zebrał Kortowski Mikołaj. Czek w wysokości 47 tys. zł. oficjalnie trafił do Magdy Wentowskiej 28 stycznia. Zebrane pieniądze studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przeznaczy na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny oraz inne formy terapii.
Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Maroko: w poszukiwaniu teraz" autorstwa Katarzyny Pisuli.

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie zaprasza pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na spektakl „Wszystko na darmo” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej i Piotra Wawera jr. Przedstawienie odbędzie się 1 lutego o godz. 19:30 na Scenie Margines.

Dla pracowników UWM przygotowano specjalną ofertę biletową – bilety w cenie 30 zł. Zakupu można dokonać:

Sukcesywna dostawa specjalistycznego drobnego sprzętu laboratoryjnego do badań naukowych i zajęć dydaktycznych na potrzeby jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Okres obowiązywania umowy nr 22/2026/PN/DZP : 

od 27.01.2026 do 26.01.2027

Podmiot realizujący umowę:

BIOKOM Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą przy ul. Wspólnej 3, 05-090 Janki

 

Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn zdobył tytuł mistrza kraju bojerowców podczas zawodów, które w dniach 24-25 stycznia odbywały się na Jeziorze Jamno. Osiem z dziesięciu wyścigów ukończył w pierwszej trójce. Powody do radości ma również Mateusz Gigielewicz, student UWM, który zdobył złoty medal ME juniorów oraz srebro MŚ juniorów.
Subscribe to