Anastazja Kuś wywalczyła złoty medal halowych mistrzostw Polski do lat 20 na swoim koronnym dystansie 400 metrów. Z Rzeszowa ze srebrnym krążkiem w tej kategorii wiekowej wrócił także Iwo Urbanowicz, który w biegu na 800 metrów poprawił swój rekord życiowy.
Wydział Matematyki i Informatyki UWM zorganizował 12 lutego XI Warmińsko-Mazurskie Zespołowe Zawody Programistyczne. Swoich sił w programowaniu próbowały zespoły ze szkół średnich z Olsztyna i Szczytna.
Zuzanna Kaniuga z I LO im. Adama Mickiewicza w Olsztynie (recytacja) oraz Łucja Lorkowska z III LO im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie (poezja śpiewana) wygrały tegoroczną odsłonę zmagań recytatorskich, organizowanych przez Katedrę Literatury Polskiej oraz Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców.

Sukcesywna dostawa specjalistycznego drobnego sprzętu laboratoryjnego do badań naukowych i zajęć dydaktycznych na potrzeby jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Okres obowiązywania umowy nr 36/2026/TP-I/DZP : 

od 10/02/2026 do 09/02/2027

Podmiot realizujący umowę:

Sarstedt Sp. z o.o. z siedzibą: 00-844 Warszawa, ul. Grzybowska 87

 

Sukcesywna sprzedaż wraz z dostawą podstawowych chemikaliów organicznych i nieorganicznych do jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego 

 

 

Okres obowiązywania umowy nr 37/2026/PN/DZP 

od 10.02.2026 do 09.02.2027

Podmiot realizujący umowę:

firma: ABChem Agnieszka Busler z siedzibą przy ul. Jana Janowicza 19, 10-686 Olsztyn

 

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej UWM zaprasza na spotkanie online dotyczące programu wymiany studenckiej Erasmus+.
W środę 11 lutego Wydział Matematyki i Informatyki UWM był gospodarzem Regionalnego Forum Cyberbezpieczeństwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wydarzenie to było platformą do dialogu na temat bezpieczeństwa cybernetycznego, które współcześnie stanowi jedno z największych wyzwań naukowych, gospodarczych i społecznych.
Przed nami pierwszy wykład w ramach tegorocznej wiosennej edycji „Naukowych śród na UWM”!  18 lutego stworzymy przestrzeń do pogłębionej refleksji nad żywieniem – i jego wpływem na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Spotkanie będzie o tyle wyjątkowe, że temat zostanie przybliżony z dwu perspektyw, przez dwie badaczki związane z różnymi dziedzinami nauki. Duet prelegentek stworzą: prof. dr hab. inż. Katarzyna Przybyłowicz  z Wydziału Nauki o Żywności oraz dr Małgorzata Obara-Gołębiowska z Wydziału Nauk Społecznych. 

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Do zobaczenia w Bibliotece Uniwersyteckiej (sale 306/307), 18 lutego o godzinie 12.00. 
Subscribe to