Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na kolejną odsłonę Biblioteki Podróżnika - cyklu, w którym wykładowcy UWM dzielą się swoimi naukowymi (i nie tylko) podróżami.
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Narodowy Bank Polski zapraszają na konferencję naukową pt. „Wyzwania rynku nieruchomości mieszkaniowych”.
„Diagnostyka Laboratoryjna – Olsztyn 2024” to tytuł konferencji, podczas której interdyscyplinarne wykłady wygłosili specjaliści z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w tym liczne grono pracowników UWM. Patronat honorowy nad konferencją sprawował prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM.
Prof. dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska z Wydziału Humanistycznego na zaproszenie Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji „Kortosfera” oraz Olsztyńskiego Forum Nauki wygłosiła kolejny wykład z cyklu „Spotkania z nauką”. Opowiedziała o roaście jako szczególnym zjawisku komunikacyjnym.
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwają VII Dni Świadomości Żywieniowej. Dietetycy, psycholodzy, żywieniowcy, technolodzy żywności oraz studenci dyskutują m.in. o produktach spożywczych, dietach, zaburzeniach odżywiania i trendach w żywieniu.
Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie po raz kolejny zostali laureatami konkursu organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem dzięki Nagrodom Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes” szczególne powody do świętowania mają dwa Wydziały: Humanistyczny oraz Rolnictwa i Leśnictwa
Kaja Stabulewska jest studentką drugiego roku weterynarii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Wymagające studia łączy ze sportową rywalizacją. Trwający rok już teraz może uznać za udany. Wiosną wywalczyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Pobiła też akademicki rekord kraju w wyciskaniu (120 kilogramów). Dzięki temu znalazła się w kadrze na Akademickie Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym w Estonii, z których przywiozła srebro.
Filologia germańska zaprasza 17 grudnia na tradycyjny jarmark świąteczny. Na straganie będzie można kupić m.in. ciasta i ozdoby świąteczne i poczuć już magię świąt Bożego Narodzenia.
Tłumy studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz mieszkańców Olsztyna i okolic wzięły udział w otwarciu siłowni, która powstała ze środków Otwartego Budżetu Akademickiego. Jest ona realizacją koncepcji opracowanej przez WK Dzik, grupy zajmującej się promowaniem treningu siłowego.