Już po raz trzeci Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego we współpracy z innymi jednostkami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zaprosiła studentki i studentów do Biblioteki Uniwersyteckiej, aby mogli się dowiedzieć, co Uniwersytet oferuje poza zajęciami. Student EXPO to doskonała okazja, aby porozmawiać o pracy, karierze i możliwościach zaangażowania w życie uczelni.
Studenci z Łotwy, Litwy i Estonii uczestniczyli w październiku przez tydzień w zajęciach z gospodarki przestrzennej i geodezji. Zajęcia z programu Erasmus+ BIP zorganizował Wydział Geoinżynierii z Biurem ds. Współpracy Międzynarodowej UWM.
Dr inż. Joanna Pawłowicz i dr inż. Piotr Bilko z Wydziału Geoinżynierii UWM zrobili niecodzienną rzecz - wykonali skan 3D psa o imieniu Rudi, który uległ wypadkowi i potrzebuje specjalnego wózka, aby mógł się swobodnie poruszać.
Do 29 listopada w Galerii Wydziału Sztuki „Stara Kotłownia” w Kortowie oglądać można prace Zbigniewa Urbalewicza. Wystawa zatytułowana INTERIOR/EXTERIOR to cykl rysunków, realizacji w mediach mieszanych i obiektów, będących wynikiem artystycznych poszukiwań i doświadczeń zgromadzonych dotychczas na twórczej drodze artysty związanego z Instytutem Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. Wernisaż odbył się w środę.
Rusza kolejny Ogólnopolski Turniej Szkół oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie. Głównym celem projektu jest zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi, a także zachęcenie młodzieży do wstąpienia do grup honorowych dawców krwi. Uczelnie zgłaszają swój udział do 15 listopada.
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Bankowego. Poświęcona była najbardziej aktualnym wyzwaniom, przed którymi stoi prawo bankowe i finansowe w dobie szybkiego rozwoju technologii.
Galeria Wydziału Sztuki Stara Kotłownia zaprasza na wystawę Zbigniewa Urbalewicza z Instytutu Sztuk Pięknych pt. „INTERIOR/EXTERIOR".
Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie oraz Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zapraszają na XXI Konferencję Naukową Młodych Badaczy. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada w Centrum Gastronomii z Dietetyką i Biooceną Żywności UWM.