235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zainspirowała nas do spojrzenia na obowiązującą Konstytucję RP z 1997 roku – drogę do jej uchwalenia, zapisy, które mogą być powodem do dumy, ale i takie, których zmianę warto rozważyć. O ustawie zasadniczej, która jest „bezpiecznikiem” państwowości rozmawiamy z dr Moniką Giżyńską z Wydziału Prawa i Administracji UWM.
