Prezydent Polski 15 maja nadał dr. hab. inż. Sławomirowi Cellmerowi z Katedry Geodezji na Wydziale Geoinżynierii tytuł profesora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport.
Od 27 maja do 14 czerwca 2024 w Galerii Medium Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie można było oglądać wystawę dydaktyków Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM „aObrazowanie”.
To był wyjątkowy dzień dla studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM. Po prawie 6 latach wytężonej nauki odebrali dyplomy ukończenia studiów. Absolwenci, którzy kortowską weterynarię ukończyli 50 lat temu, także wrócili do domów z piękną pamiątką. W ich ręce trafiły Złote Dyplomy.
UWM po raz kolejny został sklasyfikowany w THE Impact. To światowy ranking uczelni wyższych, który ocenia je pod kątem realizowanych Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) określonych w agendzie ONZ. W tym roku UWM poprawił swój wynik i znalazł się w przedziale 1001-1500. To kolejny, po niedawno opublikowanym rankingu magazynu Forbes, w którym UWM zajął drugie miejsce w gronie najlepszych pracodawców w kategorii „Szkolnictwo i badania naukowe”, dowód na to, że uczelnia dokłada starań, by tworzyć przyjazną przestrzeń dla swojej społeczności.
Radio UWM FM zaprasza na IX Noc Radiowców w Kortowie. Do redakcji kortowskiej stacji będzie można zajrzeć już w sobotę 22 czerwca od 15:00 do 20:00. Tego dnia na antenie ponownie usłyszymy audycje sprzed lat oraz ich autorki i autorów. Specjalny program startuje o 11:00.
Wydział Nauk Technicznych UWM kończy w tym roku 55 lat. Z tej okazji 12 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej odbyła się sesja jubileuszowa, która jednocześnie otworzyła konferencję naukową pt. „Problemy inżynierii”.
Dr inż. Karol Mierzejewski z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM oraz mgr inż. Arkadiusz Zakrzewski z Wydziału Nauki o Żywności UWM zostali laureatami konkursu w programie START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Tym samym znaleźli się w gronie 100 wybitnych młodych naukowców.
Julia Pitus, Magdalena Stawicka, Wiktoria Sękiel, Dawid Wierzbicki i Paulina Zdzieborska - to pięcioro Ambasadorów UWM, którzy poprzez studygramy (ale nie tylko) będą blisko społeczności akademickiej i najważniejszych wydarzeń uczelnianych. W rozmowie z Radiem UWM FM opowiedzieli o tym, dlaczego zdecydowali się wziąć udział w konkursie i jaki mają pomysł na swoje działania w social mediach.
Uniwersytet Warmiński-Mazurski w Olsztynie kolejny raz uczestniczył w największej w Europie i Azji konferencji o nowych technologiach - Perspektywy Women in Tech Summit. Tegoroczna edycja wydarzenia, którego celem jest wspieranie kobiet w rozwijaniu kariery w branżach IT i TECH, przyciągnęła do warszawskiego Centrum Wystawienniczego EXPO XXI kilkanaście tysięcy osób.
W jakim kierunku zmierza transformacja porządku międzynarodowego? Jaką rolę odgrywają USA, Chiny i Rosja? Na UWM w dniach 11-12 czerwca odbywa się 2. Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Nowy porządek międzynarodowy: in statu nascendi.