Prof. Benedykt Błoński stał na czele Wydziału Sztuki przez 12 lat. Na kilka miesięcy przed swoją emeryturą wspólnie z całą społecznością świętował jubileusz 15-lecia wydziału, któremu – jak zapewnia – wciąż będzie kibicował.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie uroczyście obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Zaproszenie do świętowania tego srebrnego jubileuszu przyjęli nie tylko członkowie społeczności akademickiej, ale także liczni znamienici goście. Główne uroczystości odbyły się 3 czerwca, ale na tym nie koniec.
Święto Uniwersytetu to nie tylko okazja do radości i uroczystości, ale i namysłu nad przyszłości szkolnictwa wyższego. Na zaproszenie prof. Jerzego Przyborowskiego w Kortowie 3 czerwca spotkali się rektorzy uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Przez dwa dni będą oni tu obradować na tematy kluczowe dla rozwoju nauki.
Uroczyste obchody święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbędą się 3 czerwca w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie przy ul. Bartosza Głowackiego 1.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie świętuje w tym roku swoje 25-lecie. Choć powstał 1 września 1999 roku w wyniku połączenia Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Warmińskiego Instytutu Teologicznego, jego historia sięga 1950 roku. Właśnie wtedy - dokładnie 31 maja - utworzono pierwszą wyższą uczelnię w stolicy regionu - Wyższą Szkołę Rolniczą w Olsztynie. Jak istotne dla całego miasta, województwa i kraju było to, co wydarzyło się 49 lat później? Z okazji jubileuszu z osobami, które decydowały o powstaniu UWM i kierowały pracą Uniwersytetu w pierwszych latach jego funkcjonowania, rozmawiali dziennikarze Telewizji Kortowo.
Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Wydziału Sztuki UWM zaprasza 13 czerwca o godz. 19.00 do Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia na koncert promujący płytę „Pieśni słowiańskie XX w”. Podczas koncertu można będzie usłyszeć dwudziestowieczne miniatury wokalne w interpretacji artystek związanych z Instytutem Muzyki Wydziału Sztuki: dr hab. Hanny Zajączkiewicz, prof. UWM (sopran) oraz dr hab. Zofii Antes (fortepian).
Świętujący w tym roku 25-lecie istnienia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest doceniany nie tylko jako miejsce do studiowania, ale także w rankingach pracodawców. Według rankingu Poland's Best Employers 2024 olsztyńska uczelnia zajęła 2. miejsce w Polsce w branży „Szkolnictwo i badania naukowe”.
Myśląc o jubileuszu 25-lecia UWM, myślimy też o osobach, które jako pierwsze zaczęły studia na nowej uczelni. Posiadaczką indeksu nr 25 okazała się Joanna Dąbrowska-Kojtych. Jak zaznacza, studia na zootechnice były najlepszym okresem w jej życiu.
Subscribe to